reklama

Tygři v Lize mistrů: Skvělý hokej bez diváků. Co chtějí víc?

Tygři vstoupili do Ligy mistrů těsnou porážkou, na snímku obránce Vitásek. Tygři vstoupili do Ligy mistrů těsnou porážkou, na snímku obránce Vitásek. autor: ČTK
Hokejisté Liberce si pochvalovali vysokou úroveň zápasu Ligy mistrů, ovšem zklamal je nízký počet fanoušků, kteří do Tipsport arény dorazili.

Liberec - "A Libe a Libe a Liberec," skanduje stále dokola zhruba dvacet fanoušků ve skromném kotli Bílých Tygrů. Jejich pokřik, doprovázený dvěma bubeníky a jednou bubenicí se v liberecké Tipsport aréně pěkně rozléhá.

Hokejový stánek je ovšem přibližně ze čtyř pětin prázdný. Nad ledovou plochou visí jednoduché červeno-bílé logo Champions Hockey League, nově zrozené hokejové Ligy mistrů.

Led ale není trávník. Tahle Liga mistrů není milionářskou soutěží, tak jak je tomu ve fotbale. A tak diváky příliš netáhne. Na hokejovém kolbišti si podobnou, nebo alespoň z poloviny takovou prestiž, musí nově zrozená soutěž teprve postupně budovat.

Soutěž si musí prestiž teprve budovat

V Liberci si nakonec na úvodní duel základní skupiny proti finskému mistru Kärpät Oulu našlo cestu pouhých patnáct set diváků.

"Nevím proč nepřišli. Já dorazil rád. Letní pauza je hodně dlouhá, už se mi po hokeji stýská. A ten soupeř, to je docela síla. Fandové co nepřišli by se měli zamyslet. Co chtějí víc?" říká jeden z fanoušků, který byl na Ligu mistrů pod Ještědem zvědavý.

Domácí šelmy sice na finského favorita nestačily, hrál se ale vynikající hokej špičkové evropské úrovně. Tygři brzy prohrávali už 0:4, ve druhé polovině utkání však mocně finišovali a nakonec podlehli o jediný gól 3:4.

A ze libereckých hokejistů po utkání vyplývalo, že prestiž nové soutěže po minulých tragických pokusech vytvořit obdobu fotbalových evropských pohárů není přiliš velká.

Schwarz: Lepší než hrát pouťáky

Stále je podvědomě brána spíš jako pouhá příprava na nový ročník extraligy, než lákavá příležitost porvat se o postup a vydělat nějaké peníze do rozpočtu navíc.

"Je to určitě dobrá myšlenka, porovnat takhle evropské týmy, herní styly. Je to hodně dobrý nápad a před sezonou skvělá příprava. Lepší než tady hrát nějaké pouťáky. Má to vysokou úroveň a ty zápasy se jedou na plné pecky," řekl po utkání brankář Tygrů Marek Schwarz, který po čtvrtém obdrženém gólu vystřídal v brance Jána Lašáka a poté již neinkasoval.

Slabou diváckou návštěvu gólman přičítal netradičnímu letnímu termínu zápasu. "Lidí bylo málo, možná až se to bude hrát v sezoně, tak přijde i víc diváků. Takhle přes léto je to slabší, to je jasné," dodal Schwarz.

Útočník Bulíř: Tomuhle projektu věřím

Úroveň utkání i výkon Liberce si pochvaloval střelec jedné z branek Michal Bulíř. "Zápas měl opravdu vysokou úroveň, byl kvalitní s obou stran. Proti finskému mistrovi jsme podali dobrý výkon, mají skvělé mužstvo. Vyrovnali jsme se jim, byli jsme namotivovaní, měli jsme do toho zápasu chuť. Srovnání s českými týmy? Oni jsou ohromně rychlí, mají rychlé nohy a zdobí je i tvrdost," vyjádřil se ke konfrontaci se špičkovým finským klubem.

Bulíře ale hodně mrzelo, že si do liberecké arény nenašlo cestu víc příznivců. "Je velká škoda, že přišlo tak málo lidí, protože si myslím, že ta soutěž bude hodně kvalitní. Rozjíždí se nový systém, já tomu projektu věřím. Nevím proč nepřišli, možná proto že se hrálo až od osmi hodin a nechtějí být venku až skoro do jedenácti. Bude to kvalitnější než European Trophy, hraje se každý s každým doma venku, přinese to zase něco nového do té soutěže. Mohlo by se to rozjet a získat větší prestiž," zadoufal liberecký útočník.

___________________________________________________

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

reklama