Skvělý Kovář. Výhru nejen vychytal, ale ještě k ní přispěl přihrávkou na gól

31. 10. 2018 18:30
Český brankář se zásadní měrou podílel na vítězství Jekatěrinburgu 3:1 nad Jokeritem.
Jakub Kovář
Jakub Kovář | Foto: ČTK

Moskva - Útočník Michal Bulíř ve čtvrtém utkání v Kontinentální hokejové lize za Magnitogorsk podruhé skóroval a pomohl Metallurgu k výhře 4:1 nad Soči. Další vynikající výkon podal brankář Jakub Kovář, jenž podpořil vítězství Jekatěrinburgu 3:1 nad Jokeritem 39 zákroky a gólovou asistencí.

Bývalý kanonýr Liberce Bulíř, jenž je navzdory svému nedávnému odchodu do KHL stále nejlepším extraligovým střelcem, se prosadil zblízka ve 4. minutě zápasu po přihrávce kapitána Metallurgu Sergeje Mozjakina. Zvýšil tím na 2:0, neboť už po 69 sekundách otevřel skóre Iiro Pakarinen.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače z Magnitogorsku vyhráli podruhé za sebou a v tabulce Východní konference jim patří páté místo.

Suverénně nejlepším týmem ligy zůstává Jekatěrinburg, jenž skvělý vstup do sezony potvrdil výhrou 3:1 nad silným Jokeritem. Avtomobilist podpořený výkonem své brankářské jedničky Kováře si připsal 23. výhru ve 24. zápase.

Český gólman navíc zaznamenal asistenci u branky amerického útočníka Dana Sextona, jenž ve 31. minutě v přesilovce obkroužil celé útočné pásmo a střelou z pravého kruhu uzavřel skóre.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy:

Jekatěrinburg - Jokerit Helsinky 3:1 (za domácí Jakub Kovář 0+1), Magnitogorsk - HK Soči 4:1 (za domácí Bulíř 1+0), Nižněkamsk - Dynamo Moskva 3:4 v prodl. (za domácí Polášek 0+1), Viťaz Podolsk - Chabarovsk 4:1 (za domácí Mozík 0+1).