7. 11. 2011 8:15
Carolina - Dallas 2:5, Chicago - Vancouver 2:6
Tomáš Fleischmann.
Tomáš Fleischmann. | Foto: Reuters

Sunrise - Bodová šňůra českého hokejisty Tomáše Fleischmanna v zámořské NHL pokračuje. Útočník Floridy si v zápase proti Tampě připsal asistenci a bodoval posedmé za sebou.

Tentokrát ovšem jeho příspěvek pomohl Panterům pouze k jednomu bodu. Florida totiž přišla o slibný náskok 3:0 a prohrála 3:4 po samostatných nájezdech.

Panteři nasázeli tři góly za úvodních šestnáct minut, když se trefili Campbell, Kopecký a Santorelli.

VIDEO Voráček a Jágr se podíleli na devastaci Columbusu
Gólman Neuvirth se vrátil do základní sestavy vítězně

Úvodní smršť neustál hostující gólman Mathieu Garon, jehož vystřídal Dwayne Roloson. A ten už za svá záda žádný další puk nepustil.

Tampa ve druhé třetině snížila po trefách Malonea a Stamkose na rozdíl jediné branky a ve třetí části Purcell šikovnou tečí srovnal.

V nájezdech se prosadil až ve čtvrté sérii Dominic Moore a duel rozhodl.

Bratři Sedinové smetli Chicago

Blackhawks na domácím ledě propadli proti finalistovi minulého ročníku Vancouveru. Svůj třetí gól v sezoně sice vstřelil domácí Michael Frolík, hlavními hvězdami zápasu ovšem byla švédská dvojčata Daniel a Henrik Sedinové v dresu Canucks, kteří nejvíce přispěli k vysoké výhře 6:2.

Henrik dal gól a na tři přihrál, Daniel zaznamenal jen o jednu asistenci méně.

Další dobrý výkon předvedl brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, jeho spoluhráči ovšem jeho příkladu nenásledovali. Jets tak prohráli na ledě New Yorku Rangers 0:3.

Český gólman inkasoval až po polovině utkání, kdy ho v přesilovce překonal Stepan. Deset minut před koncem zápas rozhodl Marián Gáborík, který v závěru pečetil výhru Rangers střelou do prázdné branky při power-play Winnipegu.

Carolina - Dallas 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Branky: 14. Larose (T. Kaberle), 43. T. Ruutu - 20. a 39. Benn, 6. Nyström, 13. Robidas, 24. Ryder. Střely na branku: 32:27. Diváci: 14.815.

Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (3:0, 0:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Campbell (Fleischmann), 14. Kopecký, 16. Santorelli - 37. Malone, 38. Stamkos, 49. Purcell, rozh. nájezd Moore. Střely na branku: 41:37. Diváci: 15.066.

Colorado - Calgary 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Stastny - 6. Giordano, 26. Glencross. Střely na branku: 33:23. Diváci: 15.356.

Chicago - Vancouver 2:6 (1:1, 1:4, 0:1)
Branky: 13. Frolík, 36. Kruger - 7. Booth, 22. Rome, 25. D. Sedin, 36. Hansen, 38. Hamhuis, 50. H. Sedin. Střely na branku: 40:38. Diváci: 21.883.

NY Rangers - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 49. a 60. Gáborík, 31. Stepan. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18.200.