Skvostná premiéra obránce Němce. Za CSKA dal hned dva góly!

24. 12. 2014 18:15
Český reprezentant na Štědrý den dvěma góly výrazně přispěl k vítězství armádního celku 5:4 na lede Dinama Riga.
Ondřej Němec střílí góly v reprezentaci a teď i v CSKA moskva. V premiéře se uvedl hned dvěma trefami. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Obránce Ondřej Němec má za sebou povedenou sváteční premiéru v dresu nejlepšího týmu Kontinentální hokejové ligy CSKA Moskva. Český reprezentant na Štědrý den dvěma góly výrazně přispěl k vítězství armádního celku 5:4 na lede Dinama Riga.

Němec, který do CSKA přišel minulý týden z Atlantu Mytišči, se poprvé trefil v 27. minutě, kdy v přesilové hře snížil na 2:3. V úvodu třetí třetiny v další početní výhodě překonal českého brankáře Jakuba Sedláčka znovu a postaral se o vyrovnání na 4:4. Vítěznou branku o chvíli později přidal Stephane Da Costa.

V souboji Kovářů uspěl útočník Jan

Prosadil se také Tomáš Netík, jeho branka však Slovanu Bratislava k bodům nepomohla. Český útočník sice v poslední třetině přispěl k obratu z 1:3 na 4:3, hostující Nižněkamsk ale třemi góly v posledních dvou minutách dokázal strhnout vítězství na svou stranu.

V souboji českých sourozenců uspěl útočník Jan Kovář z Magnitogorsku. Sám sice bratra Jakuba v brance Jekatěrinburgu nepřekonal, ale v druhé třetině přihrál na vítěznou trefu Sergeji Mozjakinovi a v závěru utkání si gólovou spolupráci zopakovali ještě jednou. Domácí Metallurg vyhrál 3:0.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Novosibirsk 1:4, Dinamo Riga - CSKA Moskva 4:5 (za hosty Němec 2+0), Slovan Bratislava - Nižněkamsk 4:6 (za domácí Netík 1+0, Vondrka, Nedorost oba 0+1), Barys Astana - Kazaň 1:4 (za hosty Vrána 0+1), Čeljabinsk - Lada Togliatti 2:1, Magnitogorsk - Jekatěrinburg 3:0 (Jan Kovář 0+2), Ufa - Omsk 3:4 v prodl. (za hosty Sobotka 0+1),