Slavia jde do čela, Hlinka zařídil výhru Pardubicím

rou
21. 10. 2007 19:56
Zlín sahal na body na Spartě, ale nakonec znovu prohrál
Pardubičtí fanoušci mohli oslavit první domácí vítězství.
Pardubičtí fanoušci mohli oslavit první domácí vítězství. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Slavie vstoupili skvěle do druhé čtvrtiny extraligy. Ve 14. kole deklasovali na domácím ledě dosud vedoucí České Budějovice a vyhoupli se do čela tabulky.

Slávisté se dostali do pohody díky bleskové brance Marka Tomici, který poslal střelou mezi betony brankáře Turka domácí do vedení už v polovině třetí minuty. Před koncem první třetiny už vedli svěřenci Vladimíra Ružičky o dvě branky, když se trefil Roman Červenka.

Vítkovice mají komplex. Jmenuje se Slavia - čtěte ZDE

Jihočeši sice do konce první části ještě snížili, ale pak už střílela jen Slavia, jmenovitě David Hruška. Ten nejprve v polovině zápasu zvýšil znovu na dvoubrankový rozdíl a pět minut před koncem pečetil skok Slavie na první místo.

Hráči Pardubic v zápase proti Karlovým Varům napodruhé dokázali využít výhody domácího prostředí. Za druhou výhru v sezoně vděčí Východočeši hlavně Miroslavu Hlinkovi, který nastřílel hattrick, a třem využitým přesilovkám.

Kapitán Moelleru načal skóre ve 14. minutě, když ostrou ranou z kruhu propálil Mensatora. Energie sice na začátku druhé části srovnala, ale David Havíř po Pucherově přihrávce o deset minut později vrátil domácím vedení a dva přesné zásahy ze 38. a 49. minuty Miroslava Hlinky rozhodly o první porážce Karlových Varů v sezoně.

Sparta otočila se Zlínem

Zlín měl v nedělním zápase nakročeno ke zlomení sparťanského prokletí, když vedl v T-mobile Areně už 2:0, ale bomba kapitána Ptáčka od modré nastartovala obhájce titulu k velkolepému obratu.

Nejdříve vyrovnal Ton, Spartu nezlomila ani branka Hamrlíka na 2:3 a díky gólům Tona a Netíka vyhráli domácí nakonec 4:3.

Divokou přestřelku viděli diváci ve Vítkovicích, kde chtěli domácí odčinit páteční debakl ze Slavie. Hosté z Plzně v zápase dvakrát vedli, ale díky dvěma slepeným gólům ze závěru utkání Severomoravané strhli vítězství na svou stranu v poměru 5:4.

Hokejisté Kladna se znovu trápili a jsou stále na dně extraligové tabulky. V neděli sice proti Třinci dobře začali, když se v 9. minutě trefil Diviš, ale Oceláři jedním gólem ve druhé i třetí třetině otočili skóre.

Ústí přišlo o výhru v závěru

Nováček z Ústí nad Labem sehrál proti Liberci výborné utkání, ale nakonec vydoloval jen bod za prohru v prodloužení. Domácí Lvi otočili díky brankám Liščáka a Antoše ve druhé třetině stav na 2:1, ale do vítězného konce zápas nedotáhli.

Tři minuty před koncem pálil v přesilovce od modré přesně do šibenice Zíb, v prodloužení pak vystřelil bonusový bod Bílým Tygrům Nedorost.

Na tři body myslel ve Znojmě dlouho i Litvínov, který od konce druhé třetiny vedl 1:0, ale tři góly v průběhu šesti minut třetí části rozhodly o vítězství domácích 3:1.