Slavia je hokejovým králem. Zvládla finálové drama

16. 4. 2008 23:20
Slavia Praha - Karlovy Vary 4:2
Slavia slaví titul po pěti letech
Slavia slaví titul po pěti letech | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté pražské Slavie v rozhodujícím sedmém zápase finálové série zdolali na domácí půdě Karlovy Vary hladce 4:2 a po pěti letech slaví zisk titulu.

Svěřenci Vladimíra Růžičky se poučili z nepovedeného šestého utkání na západě Čech a ve středu nedali Energii prakticky šanci. Spokojený kouč chodil po zápase od hráče k hráči, uznale je klepal po zádech, a pak si zapálil vítězný doutník.

"Pro mě to bylo ve vyprodané hale jako mistrovství světa," svěřil se Růžička.

Euforie v hledišti nebrala konce ještě dlouho po skončení finálového utkání.
Euforie v hledišti nebrala konce ještě dlouho po skončení finálového utkání. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
To je, proč se hraje hokej, řekl Růžička u doutníku

Suverénní nástup

Slávisté začali důrazně. Úvodní nápor korunovali po osmi minutách dvěma góly a před rekordní návštěvou 17 123 diváků suverénně nakročili k druhému extraligovému triumfu v historii.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Skóre mohl otevřít už po třiceti vteřinách Roman Červenka, ale karlovarský brankář Lukáš Mensator jeho nájezd skvěle zlikvidoval. V páté minutě pak neuspěl po Červenkově střele s nebezpečnou dorážkou Bednář, ale o chvíli později už se Pražané mohli radovat.

Jakub Klepiš nahodil puk za branku, kotouč se zvláštně odrazil od mantinelu a slávistický útočník ho doklepl do sítě. Karlovarští se pokoušeli rychle odpovědět, ale Svoboda lapačkou zasáhl včas.

Slavia nadále udávala tempo

Domácí nenechali Západočechy srovnat a naopak po dvou a půl minutách šli do dvoubrankového vedení. Tomica dal puk Jaroslavu Bednářovi, kterému odtáhl obránce Červenka a zkušený forvard dotáhl svůj blafák do úspěšného konce - 2:0.

Energie se z rychlého zásahu prakticky nevzpamatovala. Hostům nepomohla ani kraťoučká přesilovka pět na tři, v pokračujícím oslabení naopak mohla udeřit znovu Slavia. Bednáře ale vychytal Mensator, který podržel hosty i při šanci Vondrky.

Čtěte více:
Vary odvrátily mečbol. Kumstát: Pokusíme se o zázrak
Sedmý zápas. Co víc si může fanoušek přát, říká Růžička

Karlovarští se nevzdávali, ale ze svého mírného náporu ve druhé třetině snížení nevydolovali. V polovině zápasu neuspěl ani Pech, jenž vyjel zpoza branky, Svobodu u pravé tyčky nepřetlačil.

Hosté tlačili i dál, jenže před koncem druhé části zahákoval Procházka Vondrku a slávisté dokázali svoji třetí přesilovku využít. Hruška vysunul Klepiše, který našel volného Červenku a domácí vedli už o tři branky.

V závěru padly ještě tři góly

Energie se pokoušela v závěrečné třetině zápas zdramatizovat, svoji přesilovku však využít nedokázali a po jejím skončení si Svoboda poradil i s dorážkou Pecha.

Samozřejmě byly v šatně zapáleny vítězné doutníky
Samozřejmě byly v šatně zapáleny vítězné doutníky | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Domácí hnaní nadšenými fanoušky nepustili Karlovarské do žádného souvislého tlaku a naopak tři minuty před koncem ještě zvýšili svůj náskok. Supovu střelu tečoval Vašíček a vyprodaná O2 Arena explodovala nadšením počtvrté.

Malým kazem na finálové slávě byly pro Slavii dvě rychlé odpovědi. Nejprve Vojtěcha Poláka, který střelou mezi betony pokazil Adamu Svobodovi čisté konto a potom Hanzlíka, jenž stanovil konečné skóre.

Na mistrovských oslavách pražského týmu ale už nic změnit nemohl. V hale se rozezněly oslavné chrály We are the champions...