reklama

Slavia má za Hertla náhradu, v obraně je ale chaos

Hokej, extraliga, Slavia - Plzeň: Vladimír Růžička a Petr Jelínek slaví gól na 21 Hokej, extraliga, Slavia - Plzeň: Vladimír Růžička a Petr Jelínek slaví gól na 21 autor: CPA
Tomáše Hertla má v útoku Slavie nahradit Jaroslav Bednář. Růžičku teď trápí chaos v úplně nové obraně.

Praha - Hokejová Slavia jako první z českých klubů vstoupila do série přípravných zápasů. Se Slovanem Bratislava včera prohrála 1:2, kouč Růžička byl ale relativně spokojený.

Mnohem víc než výsledek ho teď zajímá, jak v sestavě nahradí loni klíčového muže týmu Tomáše Hertla, který v létě odešel do NHL, a hned pět členů obranné řady.

Proti bratislavskému týmu se na Hertlovo místo pravého křídla postavil navrátilec Jaroslav Bednář, původem křídlo levé.

Bednář nahradil Hertla. A dal gól

A byl to právě šestatřicetiletý útočník, kdo vstřelil jedinou branku sešívaných. "Jarda sílu má a góly umí dávat, což potvrdil i dnes," věří staronové akvizici Růžička.

Hertlův odchod je jediná výrazná absence v ofenzívě Slavie, trenér Růžička si teď více láme hlavu se složením obrany, kterou opustilo několik stabilních členů.

V létě odešli Kuboš, Kempný, Koma, Kučný a Šulc.

Do Slavie proto míří kanadský bek Kyle Wharton, jenž má s českým hokejem zkušenosti ze Znojma, Růžička o něm ale zatím vůbec nic neví. "Dostal jsem na něj tip. Je to vysoký obránce s tvrdou střelou," prozradil Růžička.

Kanadská posila Slavie nemá pas, proto nemůže přijet

Kdy se Wharton připojí k týmu, ale ještě sám neví. "Čekáme na něj, už tady měl být, ale prý mu propadl pas a teď to řeší," trápí trenéra.

Whartona po příjezdu čeká výzva v podobě rychlého začlenění se do nově vytvořené sešívané obrany. Solidně se proti Slovanu jevila silová dvojice Valach - Štich, další nováčci se ale spíše hledali.

Obměnou prošlo i brankářské duo. Klub opustil Miroslav Kopřiva, který zamířil právě do Bratislavy a pomohl svému novému celku vychytat na úvod přípravy vítězství.

Pozici slávistické jedničky tak definitivně obsadí Dominik Furch, jenž Kopřivu v průběhu minulé sezony z brankoviště vytlačil. Záda mu bude krýt oblíbenec červenobílých fanoušků Adam Svoboda.

reklama