Slavia odvrátila první mečbol. Finále snížila na 2:3

Václav Rojík, roj
10. 4. 2009 20:59
Slavia - Karlovy Vary 3:2
V poslední minutě utkání se Jaroslav Bednář pokusil vyvolat bitku před karlovarskou brankou, nikdo se k němu ale nepřidal. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Slavie odvrátili ve finále play off extraligy první ze tří mečbolů Karlových Varů a po páteční výhře 3:2 snížili stav finálové série před stěhováním na západ Čech na 2:3.

Hosté ve třetím utkání v O2 Areně jenom dotahovali, slávisté však nakonec těsný náskok udrželi a nezlomila je ani výměna gólmanů po zranění Stanislava Nerudy. Hrdinou utkání se stal se dvěma vstřelenými góly Roman Červenka.

Slávisté začali zápas především poctivě odzadu a čelili aktivnějším Karlovým Varům.

Zápas jsme sledovali on-line

Bezbrankový stav však nezměnily ani úvodní přesilové hry na obou stranách. Do vedení se nakonec dostala pět minut před koncem úvodní části ze spíše ojedinělé šance Slavia.

Krásnou individuální akci Sklenáře zpoza branky zakončil přesnou střelou nad Mensatorovo rameno Roman Červenka.

Slavia má nůž na krku, dokáže otočit i sérii s Vary?
Mensator: Takhle na Slavii? Sebevražda, i když to vyšlo

Hosté měli ve zbytku úvodní části ještě možnost srovnat v přesilovce, ale šanci si nevypracovali, stejně jako v následné hře čtyř proti čtyřem.

Neruda chyboval a zranil se

Při ní však skórovali v hned na úvod prostřední třetiny. František Skladaný zachytil Melenovského střelu, Neruda už šel do rozkleku a pro Skladaného nebyl problém objet ho a bekhendem zavěsit "pod víko".

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky však hned z následné přesilovky vytěžili znovu vedoucí gól.

Bednář s Červenkou míchali pukem v pásmu soupěře. Přihrávku nakonec dostal Kadlec,  jenž ideální střílenou přihrávkou našel Romana Červenku, který opět dostával svým druhým gólem Slavii opět do vedení.

HC Slavia Praha - Energie Karlovy Vary: čtvrté utkání finále playoff
HC Slavia Praha - Energie Karlovy Vary: čtvrté utkání finále playoff | Foto: Ondřej Besperát

Slavia ani po vstřeleném gólu neubrala na aktivitě a v polovině utkání už vedla o dvě branky.

A domácím se vyplatilo, že Hruška s Beránkem se vrátili do stejného útoku.  Po přesné Hruškově přihrávce kapitán Beránek nedal Mensatorovi šanci.

Zdálo se, že Slavia je na koni a zápas má ve svých rukou. Jenže záhy přišla hned dvojnásobná komplikace.

Po Dubnově střele vypadl puk Nerudovi před brankoviště, kde stál volný Kristek. Pohotově ještě našel Petra Sailera, jenž už dával do prázdné branky.

Chybující Neruda se navíc držel za bolavá třísla. Nakonec odešel do kabin a do branky se postavil mladík Dominik Furch.

Ve třetí třetině pokračovala vyrovnaná bitva zpestřená o bitku Beránka s Čuttou.  Hosté přežili i krátké oslabení tří proti pěti.

Karlovarští se podle očekávání nadechli v závěru k velkému náporu a málem dosáhli na vyrovnání.

Řezníčkova střela prošla až k Furchovi, ten ji vůbec neviděl a jen reflexivně ji vyrazil betonem. Bednář pak zkoušel z vlastního pásma trefit prázdnou bránu, ale těsně minul.

Pak Červenka z úhlu trefil tyč a Bednář v zápětí znovu minul. Na skóre 3:2 pro Slavii už se ale nic nezměnilo.

Pátý zápas finále play off hokejové extraligy:
Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
15. Červenka (Sklenář), 24. Červenka (Kadlec, Bednář), 33. Beránek (D. Hruška) - 21. Skladaný (Melenovský), 38. Sailer (Kristek, Duben). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:13. Bez využití. Diváci: 14.102. Stav série: 2:3.
Slavia: Neruda (38. Furch) - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, Endál, Vondrka - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Dej, Kristek, Sailer - Zaťovič, Pech, Hluchý. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.