Slavia opět zaváhala. Prohrála ve Vítkovicích

Hokejová extraliga měla na programu své 39. kolo.
Kouzlo Ernesta Bokroše na domácím ledě pokračuje
Kouzlo Ernesta Bokroše na domácím ledě pokračuje | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejová extraliga měla na programu své 39. kolo.

Fanoušci v Ostravě byli zvědaví, jestli se jejich hokejistům povede udržet pod novým koučem Bokrošem domácí neporazitelnost i proti favorizované Slavii.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně, žádné z mužstev nechtělo jako první udělat chybu.

Do vedení se přesto dostali domácí. Ve 12. minutě přihrál Kuboš Pavlu Zdráhalovi, který nezaváhal a prostřelil Furcha v bráně Pražanů přesně mezi betony.

Dále čtěte:

Slavia byla v první třetině aktivnější, ale nedokázala svou převahu zúročit. Vítkovice plnily defenzivní úkoly na výbornou a držely si své jednobrankové vedení.

Úvod druhého dějství přinesl vyrovnání. Radim Hruška se nebojácně probil do pásma, objel branku a ačkoliv byl faulován, podařilo se mu nadvakrát překonat ležícího brankáře Pruska.

Utkání rozhodl Viktor Ujčík

Hosté z Prahy byli po vstřelení branky aktivnější, ale ostavský gólman byl pozorný a se všemi pokusy červenobílých si poradil. Konec třetiny byl rozkouskován sérií vyloučení. Dokonce se na ledě strhla i menši potyčka, když se vítkovický Burger pustil do mladého Červenky.

První minuty zavěrečné části rozhodly o osudu celého zápasu. Nejdříve se ve 41. minutě trefil Viktor Ujčík, který se ve středu hřiště dostal k puku a neohroženě si to namířil směrem k bráně Slavie. V útočném pásmu schoval svou povedenou střelu za hostujícího obránce a Furch byl bez šance.

O tři minuty později už to bylo o dvě branky, Ctirad Ovčačík si zpracoval přihrávku na modré čáře a jeho tvrdá a přesná střela dala domácím uklidňující vedení.

Slavia poté otevřela hru a všechny síly vrhla do útoky. Vítkovická defenziva však držela pevně a nepovolila až do konce střetnutí. Kouzlo neporazitelnosti Ernesta Bokroše na domácím ledě tak stále pokračuje.

Vítkovice - Slavia 3:1
12. Zdráhal (Kuboš), 41. Ujčík (Trnka), 44. Ovčačík (Klimek) - 24. D. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:9, navíc Rataj (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3423.

Znojmo - Třinec 6:0
2. Plášek (Haman), 37. Dopita (Bičánek), 47. Kucharczyk (A. Padělek), 48. Erat (Švrček), 57. Selingr (Erat), 58. A. Padělek (Bičánek). Rozhodčí: Fraňo - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 2367.

Ústí - Litvínov 0:2
30. Bahenský (Benda), 60. Tomas (Benda). Rozhodčí: Pešina - Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5690. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1.

České Budějovice - Karlovy Vary 0:1 po SN
Branka:
rozhodující sam. nájezd Melenovský. Rozhodčí: Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4941.

Pardubice - Kladno 4:1
Branky
: 15. Linhart (Somík), 44. Rolinek (Blažek), 44. Somík (Cetkovský), 45. Tvrdík (Rolinek) - 25. Hájek (Nádašdi). Rozhodčí: Polák - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 6603. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:0.

Sparta - Plzeň 4:5 po prodl.
5. Netík (Sivek), 13. Melichárek (Štrba), 24. Netík (Ton), 41. Ton (Sivek) - 10. Benák (Divíšek), 31. Vlasák (L. Martinec), 56. Divíšek (Fabuš), 59. Dvořák (Derner), 65. Divíšek (Důras). Rozhodčí: Minář - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8, navíc Kracík (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4711. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:2 - 0:1.

Liberec - Zlín 2:0
25. Zíb (Klimenta), 37. Klimenta (Pabiška). Rozhodčí: Jeřábek - Kis, Padevět. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 5183. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0.