Slavia otočila úvodní zápas s Třincem

ČTK
12. 3. 2006 20:08
Praha - Hokejisté pražské Slavie rozehráli úspěšně čtvrtfinálovou sérii play off extraligy s Třincem. Na vlastním ledě sice prohrávali 0:2, ale třemi brankami v závěrečné části skóre otočili. Vítězný gól vsítil tři a půl minuty před koncem kapitán Beránek a Slavia vyhrála 5:3.

V souběžném utkání podlehl Liberec doma Českým Budějovicím 1:2

Zápas jen málo připomínal ostré střety, typické pro play off. Ani diváky duel s moravským celkem nepřitáhl, horní patro arény zůstalo úplně prázdné a atmosféra připomínala spíš opuštěné skladiště než halu, v níž právě začal boj o extraligový titul.

Necelých šest tisíc lidí je v Sazka Areně nejslabší návštěvou na play off. Ani hráči jako by nebrali na vědomí, že už skončila táhlá základní část a má se začít hrát naplno. Zvlášť na slávistech jako by ležel stín debaklu se Spartou. Třinec je zhruba do poloviny zápasu přehrával, ale dlouho promarňoval i ty největší šance.

jel v oslabení sám na Fraňka, pak Fabuš předložil puk před prázdnou branku Bordowskému, ale ten minul. Hosté se dočkali přesně s uplynutím šestnácti minut zápasu. Huna se v přesilovce protáhl kolem Kadlece a zavěsil puk pod břevno. Slovenský útočník pak svou mazaností získal Třinci dvoubrankové vedení.

Počkal si na útočné modré čáře, Skořepa mu přihrál mezi Nováka se Žižkou a Huna chladnokrevně poslal puk po ledě k tyči Fraňkovy branky. Slavia rychle odpověděla. Pouhých 18 vteřin poté snížil Vlasák a svou nezvykle emotivní oslavou vyburcoval i ostatní.

Dokonce i třineckého Haška, který jeho radost ukončil ostrým krosčekem a dostal trest do konce zápasu. Slavia pak hrála skoro minutu přesilovku pěti proti třem, ale vyrovnala až ve hře čtyři na tři. Bednář si vyměnil puk s Beránkem a z pozice obránce prostřelil Vojtka, který ve třinecké brance dostal nečekaně přednost před Bieglem.

Slavii získal vedení Prorok, kterého třinecká obrana nechala před Vojtkem samotného, ale zanedlouho vyrovnal Polanský. Rozhodčí nařídili trestné střílení za zdržování hry v brankovišti Slavie a třinecký útočník jej s přehledem proměnil. Zápas ale do prodloužení nedospěl.

Beránek vyhrál buly v třineckém obranném pásmu, prosmýkl se až před brankáře a kličkou získal svému týmu vedení. Výsledek pro domácí ještě vylepšil Kopecký, když Třinec při Dudově vyloučení zkusil hru bez brankáře.

Slavia Praha - Oceláři Třinec 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 27. Vlasák (Duda), 36. Bednář (Beránek), 53. Prorok  (Divíšek, Bednář), 57. Beránek (Duda), 59. Kopecký - 16. Huna (Výtisk,  Skořepa), 27. Huna (Skořepa, Vojtek), 54. Polanský. Rozhodčí: Homola,  Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení 1:0.

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žabka, Žižka, Graňák - D.  Hruška, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - Bednář, Divíšek, Prorok -  Vondrka, Sobotka, Dlouhý - Kopecký. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a  Kalous.

Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Pácal, Bartoň, Kroupa, Frolo, Hunkes,  Chmelíř - Huna, Skořepa, I. Padělek - J. Kudrna, Peterek, Hašek - Janků,  Polanský, Tomas - Bordowski, Lipina, Fabuš. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.