Slavia porazila Karlovy Vary a upevnila si vedení

6. 12. 2007 20:45
Slavia přehrála Karlovy Vary 6:2
Vladimír Růžička je spokojený, Slavia jede.
Vladimír Růžička je spokojený, Slavia jede. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - V předehrávce 29. kola hokejové 02 extraligy porazila vedoucí Slavia pátý tým tabulky Karlovy Vary 6:2

Kdo přišel do Sazka Areny s malým zpožděním, tak pravděpodobně přišel o dva rychlé góly, které padly v rozmezí jedné minuty.

V čase 00:39 otevřel skóre utkání karlovarský Skuhravý, který ujel po pravém křídle, vystřelil Furchovi mezi betony, ten střelu pouze vyrazil zpět na čepel Skuhravého, jenž se podruhé nemýlil.

O minutu později bylo srovnáno, navrátilec do mužstva Slavie Jakub Klepiš vystřelil z pravé strany, puk se odrazil od brusle karlovarského Zuckera za Mensatorova záda.

Dále čtěte:

Divoký úvod utkání podtrhl v 9. minutě podruhé hostující centr Václav Skuhravý, který ujel zkoprnělé domácí obraně a Furcha prostřelil mezi betony. Vary se dostaly do vedení 2:1.

Diváci viděli velmi kvalitní hokej, plný nasazení a osobních soubojů.

Ve 25. minutě byla na tahu Slavia, jež využila přesilovou hru. Od modré pálil obránce Žižka, Mensator jeho střelu neudržel a nekrytý Roman Červenka pohotově dorazil puk do sítě. Bylo vyrovnáno.

Ve 33. minutě šli domácí do vedení. Tomáš Micka zůstal po souboji s jedním z karlovarských hokejistů ležet asi deset vteřin na ledě v prostoru mezi kruhy, poté vstal, dostal přesnou přihrávku od Rataje a trefil se přesně do růžku  Mensatorovy brány.

Do konce třetiny padly ještě dva góly a dali je opět domácí hokejisté. Slávisté v 39. minutě při dvojnásobné přesilové hře dokonale rozebrali karlovarskou obranou trojici. Od pravé tyčky přesně nahrával Hruška a Josef Beránek se trefil do odkryté branky.

O 33 vteřin později už to bylo o tři branky, tentokrát v klasické přesilovce směřoval svůj pas Červenka na zcela volného Rataje a do kabin se šlo po druhé třetině za stavu 5:2 pro domácí.

Do posledního dějství nastoupili hostující hráči zcela demotivovaní. Jejich nasazení z úvodu utkání bylo pryč, Slavia hře dominovala.

To se projevilo v 56. minutě, kdy v oslabení nádhernou akci založil Hruška, který se řítil spolu s Beránkem na jediného obránce. Hruška udělal elegantní otočku, ze které přesně našel hůl svého kapitána, jenž trefil odkrytou bránu a definitivně ukončil povedené slávistické představení.

Výsledek:
Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 6:2 (1:2, 4:0, 1:0)
Branky: 2. Klepiš (Sloboda), 26. Červenka (Žižka), 33. Micka (Kadlec), 39. Beránek (Hruška), 39. Rataj (Červenka), 56. Beránek (Hruška) - 1. Skuhravý (Košťál), 9. Skuhravý (Řezníček). Rozhodčí: Hodek - Pešek, Šátava. Vyloučení: 10:11. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4722.