Slavia před rekordní návštěvou nakročila k titulu

rou
12. 4. 2008 20:05
Slavia - Karlovy Vary 4:0, stav série 3:2
Kotel slávistických fanoušků. Celkem utkání sledovalo přes dvanáct tisíc diváků. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté pražské Slavie se dokázali po debaklu v Karlových Varech rychle oklepat a na domácí půdě v pátém finálovém zápase po pozorném výkonu zvítězili jasně 4:0. V sérii se tak ujali vedení 3:2 a už v pondělí se na západě Čech mohou radovat ze zisku titulu.

Ke třetí výhře nasměroval svěřence Vladimíra Růžičky dvěma góly Jakub Klepiš, triumf před rekordní návštěvou v play off 16 617 diváků pečetil taktéž dvěma trefami Jiří Drtina.

Slávisté rozhodně nechtěli připustit podobnou gólovou nadílku jako ve čtvrtek, kdy dostali hned osm branek, a začali hodně pozorně.

Čtěte více:
Fanoušci přehnali zelené peklo. Pivo teklo na trenéry
Debakl. Vary smetly Slavii a ve finále srovnaly krok

Úvod zápasu tak příliš šancí nenabídl, Čermák Ratajovu střelu za Mensatorova záda nedorazil, na druhé straně neuspěl Melenovský. Ale v 10. minutě už se mohli domácí fanoušci radovat.

Vondrka nebezpečně vystřelil, Mensator puk neudržel a volný Jakub Klepiš ho bez problémů uklidil do prázdné branky - 1:0.

V závěru třetiny pak v první přesilovce zápasu hrozili hosté, ale Svoboda všechny střely pochytal a naopak Slavia mohla v oslabení své vedení navýšit. Ale Bednář nezpracoval Červenkovu přihrávku prakticky před prázdnou branku.

Svoboda vychytal čisté konto

Druhá část přinesla vyloučených více a především na straně Západočechů. Slavia si tak dvakrát mohla zahrát přesilovku pět na tři, i když první výhoda byla pouze třívteřinová. Ta následující už byla více než půlminutová a Pražanům stačilo k jejímu využití přesně 30 vteřin.

Po krásné kombinační akci se prosadil znovu do odkryté branky Jakub Klepiš a Slavia vedla 2:0.

Ústí začalo baráž vítězně. Hrdinou byl Krajči

Domácí pečlivě bránili a nepouštěli Karlovarské do větších šancí, naopak sami zvýšili v úvodu závěrečné třetiny svůj náskok. A opět ve dvojnásobné početní výhodě. Novák poslal puk Jiřímu Drtinovi a ten bombou poslal puk pod břevno Mensatorovy branky.

Slavia pokračovala v soustředěném výkonu a vítězství pojistil v 53. minutě svou druhou trefou Drtina. Ten ranou od modré nastřelil Dobroně, od kterého se kotouč dostal do sítě - 4:0.

Karlovy Vary nespasila ani přesilovka pěti proti třem, Svoboda udržel po čtvrtečním střídání
čisté konto. Závěr zápasu pak znovu poznamenaly emoce, když se na ledě strhlo několik potyček, ale na zisku mečbolu pro Slavii to změnit nemohlo.

Výsledek:
HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), stav série 3:2
Branky a nahrávky:
10. Klepiš (Vondrka), 31. Klepiš (Hruška), 45. Drtina (Novák), 53. Drtina (Klepiš). Rozhodčí: Husička, Hradil - Pešek, Šátava. Diváci: 16 617.
Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, Novák, Kolařík, Sloboda, Žižka, Drtina - Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Sup - Rataj, Beránek, Sklenář - Čermák.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Polák - Zucker, Pech, Procházka.