Slavia přetlačila Litvínov, ke gólu jí pomohl rozhodčí

17. 10. 2013 20:33
Hokejisté pražské Slavie dokázali v předehrávce 13. kola extraligy doma porazit Litvínov 3:1.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté pražské Slavie dokázali v předehrávce 13. kola extraligy doma porazit Litvínov 3:1. Svěřenci Vladimíra Růžičky před slabou návštěvou v O2 aréně otočili výsledek a ukončili nepříjemnou sérii pěti porážek v řadě. Naopak stejně dlouhá černá série Litvínova se navýšila o další nezdar.

Severočeši vedli od 15. minuty, kdy se trefil poprvé v kariéře mladík Zavřel. Slavia se vyrovnání dočkala pouhé čtyři vteřiny před koncem první části a bylo to v oslabení. Bednář obral o puk Skleničku a nájezd na Francouze zakončil ranou pod horní tyčku

Druhá třetina branku nepřinesla a tak rozhodlo až třetí dějství. Rozhodující gól si ve 49. minutě připsal obránce Kyle Wharton a výhru Pražanů potvrdil v závěru gólem do prázdné branky při power play hostů Jelínek.

Slavii při třetím gólu pomohl čárový rozhodčí, který se nechtíc připletl to cesty rozehrávajícímu obránci Litvínova. Hosté chvíli protestovali, ale marně.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Bednář, 49. Wharton (Krenželok, Žejdl), 60. P. Jelínek (Bednář) - 15. Zavřel (Jurčík, Gula). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3120.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Wharton, Holub, Valach - Bednář, Žejdl, Krenželok - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Poletín - Slavíček, T. Doležal, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Litvínov: Francouz - Gula, Pavelka, Kousalík, Hora, Pavlík, Sklenička - Martynek, Hübl, Lukeš - Rapáč, Hanzl, Trávníček - Majdan, Piroš, J. Černý - Jurčík, Zavřel, Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

1. Sparta Praha 12 8 0 0 4 53:27 24
2. Pardubice 12 5 2 3 2 42:31 22
3. Brno 12 6 1 2 3 31:26 22
4. Slavia Praha 13 5 3 1 4 31:28 22
5. Třinec 12 7 0 1 4 37:36 22
6. Hradec Králové 11 4 3 3 1 28:26 21