reklama

Hokejová Slavia přichází o diváky. Už je nezajímá ani Eden

O2 Aréna při zápase Slavie Praha v extralize O2 Aréna při zápase Slavie Praha v extralize autor: Eduard Erben
Hokejová Slavia má problém, utíkají od ní fanoušci. Ti nedorazili ani na zápas do Edenu.

Praha - "Byl jsem překvapený, že nebylo plno. Fakt nevím, jak už ty lidi přílákat," řekl po utkání Slavie v Edenu útočník Vladimír Sobotka.

Jeho slova mluví za vše. Ukázalo se, že mizerné návštěvy na domácích zápasech Slavie nejsou jen dílem drahé O2 areny, kterou fanoušci Slavie "nemají rádi".

Příznivci sešívaných si totiž na zápas svého týmu nenašli cestu ani do milovaného Edenu. Místa, které bude pro slávisty navždy domovem.

Klub čekal, že Eden vyprodá

Extraligový zápas s Vítkovicemi tam ve středu večer sledovalo pouze 3 278 diváků. Tedy zhruba stejný počet, jaký si pravidelně nachází cestu do nejmodernější arény v Česku a podobný počtu lidí, kteří loni přišli na Slavii do Edenu na neatraktivní skupinu o udržení.

"Je to pořád ta stará a obehraná písnička. Jako úplné zklamání to ale neberu, hráči si totiž pochvalovali alespoň atmosféru, kterou diváci vytvořili," řekl Aktuálně.cz marketingový ředitel klubu Karel Hromádka.

Ještě před zápasem přitom Slavia snila o tom, že by v Edenu mohlo být vyprodáno.

"Kdo tam byl, musí si udělat obrázek. Eden už v dnešní moderní době divákovi nic nenabídne," dodal.

Jak se měnila návštěvnost Slavie za posledních pět let

Sezona Průměrná návštěvnost domácího utkání
12/13 3 680
11/12 4 492
10/11 5 012
09/10 5 430
08/09 5 422

Co už mu ale starosti dělá je, že i letos Slavia přichází o diváky oproti předešlým letem. Rozdíl mezi loňskou a letošní sezonou v návštěvnosti dělá 812 fanoušků na zápas, a to letos sešívaní doma body tolik nerozdávají a hrají na pozicích zaručující postup do play off.

Za poslední tři sezony dokonce Slavia každým rokem tratila v průměru pětistovku fanoušků na utkání.

"Letošní sezona je pro nás hodně specifická. V O2 areně je na podzim nabitý program a my se mu musíme podřizovat. Řadu zápasů s nepříliš atraktivními soupeři jsme museli hrát v neatraktivní termíny," přemýšlí Hromádka s tím, že klubu svým způsobem uškodil také příchod KHL do Prahy.

Slavia už nevyhrává tituly

"Slavia se navíc dostala do standardní fáze. V devadesátých letech klubu pomohl postup do extraligy, před osmi lety zase přesun do nejmodernější haly v Česku a zisk několika titulů. Teď se Slavii tolik nedařilo, loni nehrála vůbec play off a to mělo na návštěvnosti určitě svůj vliv," zdůvodňuje.

Jak klesající křivku obrátit opačným směrem už Hromádka tuší a věří, že následující zápasy diváky do haly vrátí. V pondělí bude Slavia hostit Jágrovo Kladno, pak je čekají třeba atraktivní duely s Kometou Brno nebo Pardubicemi.

To všechno jsou sice zápasy, na které se nechodí na Slavii, ale soupeře, který má v hledišti navrch. Podle Hromádky je ale i to pro klub hodně důležité.

"Rozhodně jen nestojíme s rukama v klíně a nesledujeme, co se děje. Chceme návštěvnost zlepšit a následující zápasy nám hrají do karet. V těch atraktivních duelech bychom divákovi rádi ukázali, že mu máme co nabídnout, aby přišel i příště. Musíme zlepšit komunikaci s fanoušky. Projektů ale máme v hlavách více," řekl.

reklama