reklama

Růžička do reprezentace? Svaz ho oslovil, Slavia se nebrání

Vladimír Růžička má cestu k reprezentaci volnou. Pokud svaz pošle nabídku, bude Slavia ochotná o jeho uvolnění jednat. Vladimír Růžička má cestu k reprezentaci volnou. Pokud svaz pošle nabídku, bude Slavia ochotná o jeho uvolnění jednat. autor: ČTK
Aloise Hadamczika by na střídačce hokejové reprezentace mohl nahradit Vladimír Růžička. Slavia nabízí svazu, že je ochotna vyjednávat o jeho uvolnění.

Praha - Alois Hadamczik už nechce dál čelit útokům médií a končí na lavičce hokejové reprezentace. Řekl to dnes v rozhovoru pro Hitrádio Orion (více čtěte zde). Na střídačce českých hokejistů ho podle informací Aktuálně.cz s největší pravděpodobností opět vystřídá Vladimír Růžička.

O tom bylo rozhodnuto v podstatě ještě před tím, než Hadamczik svůj konec v rádiu oznámil. Šéf svazu Tomáš Král ještě před středečním jednáním výkonného výboru svazu oslovil dvě konkrétní jména. Zatímco současný trenér Sparty Josef Jandač jeho nabídku s díky odmítl, Slavia i Růžička neřekli ne.

Slavia je připravena o Růžičkově odchodu jednat

Růžička Slavii vede nepřetržitě už čtrnáct let. Pětkrát dotáhl tým do finále a vyhrál dva mistrovské tituly. V českém hokeji mimořádná spolupráce teď může skončit.

"Pokud by byl ze strany svazu opravdový zájem, aby Vladimír Růžička vedl národní mužstvo, jednání o jeho případném uvolnění bychom se nebránili," řekl na dotaz Aktuálně.cz majitel Slavie Richard Benýšek. 

"Slavia by byla rázem v těžké pozici, protože na Růžičkovi staví. Loni jsme s ním prodloužili dlouhodobý kontrakt, ale už dlouhodobě upozorňujeme na současnou situaci a jsme připraveni podat českému hokeji pomocnou ruku," dodal Benýšek.

Růžička: Se Slavií budu jednat ve středu, do té doby nic neřeknu

Sám Růžička zatím nastalou situaci nechce komentovat. "S panem Králem jsme si něco řekli, ve středu mám jednání s vedením hokejové Slavie. Do té doby se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl Aktuálně.cz Růžička.

"Podle mě Vláďa Růžička po té nabídce skočí," řekl úplně nezávisle na něm i Josef Jandač, kterého Král v minulém týdnu také oslovil. Jandač v tuto chvíli dává přednost Spartě, s Vladimírem Růžičkou se ale dobře zná. Jako jeho asistent přivezl poslední české zlato ze světového šampionátu před čtyřmi lety.

"Řekl jsem panu Královi, že reprezentaci trénovat chci, ale musí být na to správný čas. Mám smlouvu ve Spartě, proto jsem reprezentaci zavrhl," řekl Jandač.

Růžička trénoval české hokejisty na předchozí olympiádě ve Vancouveru, kde stejně jako Hadamczik v Soči také neuspěl. S reprezentační lavičkou se ale následně loučil zlatou medailí z mistrovství světa v Německu. Na střídačce reprezentace stál Růžička i v roce 2005, kdy Češi ve Vídni také vyhráli zlaté medaile.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama