Slavia se pomstila Varům. Hašek pomohl v nájezdech

Red Spo
11. 9. 2009 21:26
HC Sparta Praha - HC Eaton Pardubice 2:3 sn.
V poslední minutě utkání se Jaroslav Bednář pokusil vyvolat bitku před karlovarskou brankou, nikdo se k němu ale nepřidal. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Extraligový mistr z Karlových Varů ve druhém kole nového ročníku poprvé padl, když doma prohrál s posledním vicemistrem Slavií. Pardubice s Dominikem Haškem vybojovaly na Spartě výhru v samostatných nájezdech.

Stoprocentí bilanci má jako jediná Plzeň a vede po dvou zápasech tabulku. Nováček Kometa Brno opět nebodoval, stejně jako Kladno a Liberec.

Hokejisté Slavie v repríze posledního extraligového finále zvítězili v nové aréně v Karlových Varech 4:1.

Růžičkův tým si chtěl zvednout náladu po porážce od Třince. Nejistého Furcha v pátek nahradil Neruda, který lovil puk ze své sítě jako první po odražené střele Košťála, kterou pohotově trefil Skuhravý.

Slavia v první části prováhala dvě přesilové hry. Proměnila ji až na začátku druhé třetiny, když po akci Čermáka s Jelínkem nastartoval slávistický obrat střelou do odkryté branky Jakub Sklenář.

Záhy se po Endálově úniku prosadil Michal Vondrka a hosté už vedli.

Slavia byla na koni a obrat definitivně potvrdila na začátku třetí části, kdy se trefil po úniku Josef Beránek a v přesilovce pečetil skóre po odražené střele Daniel Branda.

Drama na Spartě rozhodly nájezdy

Pardubice vybojovaly  v jednom z pátečních šlágrů výhru na stadionu Sparty 3:2 po samostatných nájezdech

Do divácky atraktivního duelu se spoustou šancí na obou stranách vstoupila aktivněji Sparta, ale dostala se jen ke střelám ze střední vzdálenosti. Hosté udeřili hned při první přesilovce, když po Cetkovského pasu překonal Cháberu Rastislav Špirko.

Také Sparta doufala, že se konečně vrátí na vítěznou vlnu.
Také Sparta doufala, že se konečně vrátí na vítěznou vlnu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Dominika Haška prostřelil až na začátku druhé poloviny zápasu Jakub Langhammer, jehož našel volného u levé tyčky Netík.

Brankáři na obou stranách odolali několika šancím a branky padaly až na začátku třetí části. Sparta poprvé vedla, když Broš našel v přesilovce mezi kruhy najetého Petra Macholdu, který se střelou k tyči nemýlil.

Jenže za půl minuty bylo srovnáno. A podruhé se prosadil třetí útok Pardubic. Z rychlé akce našel Špirko před bránou Cetkovského, jenž zblízka šanci proměnil.

Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení a v nájezdech rozhodl krásnou kličkou do protipohybu Špirko. Předtím nevyzrál na Haška Petr Ton, jenž zkusil napodobit úspěšnou bekhendovou kličku z prvního pokusu.

Plzeň spasil Vlasák

Hokejová Plzeň vybojovala při slavnostním otevření sezony na domácím stadionu výhru nad Kladnem, když musela ve druhém extraligovém kole otáčet stav na konečných 2:1.

Fanoušci vyvěsili vlajku s portrétem Martina Straky, jemuž klub vděčí za záchranu extraligy. Stadion očaroval indiánský válečník, který je novým maskotem klubu a mohlo se začít.

HC Plzeň 1929
HC Plzeň 1929 | Foto: HC Plzeň 1929

V poměrně rušné první třetině domácí nevyužili tři přesilovky v řadě, Kladenští na oplátku dvouminutovou přesilovku pět na tři.
Natěšené domácí fanoušky zaskočil  přesnou střelou Ondřej Šmach.

Středočeši především zásluhou výborného výkonu brankáře Miroslava Kopřivy těsné vedení dlouho drželi . Pak ale ve třetí části přišla "27vteřinovka" Tomáše Vlasáka.

Nejprve zužitkoval práci celého útoku a z bezprostřední blízkosti vyrovnal a vzápětí z trestného střílení potrestal faul na Martina Adamského.

Kladno už vyrovnat nestihlo, navíc v samém závěru přišlo o kapitána Pavla Pateru, který byl potrestán osobním trestem do konce utkání. Plzeň stejně jako ve středu v Brně zvítězila 2:1.

Budějovice zaslouženě vyhrály v Třinci

Hokejisté Českých Budějovic slaví po vysokém vítězství nad Litvínovem i po druhém extraligovém kole, když tentokrát zvítězili v Třinci 2:1 po prodloužení.

V dresu domácích se v prvním kole při výhře  nad Slavií blýskla zejména trojice Balej, Kohn, Růžička, jenže Třinečtí začali na domácím ledě vlažně a Jihočeši je ztrestali trochu šťastným gólem.

Karlovy Vary - České Budějovice
Karlovy Vary - České Budějovice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Střela Josefa Melichara zcela změnila na brankovišti směr a vysokým obloukem zaskočila nechápajícího brankáře Hamerlíka.

Hostům patřila i druhá třetina, byli daleko nebezpečnější, vyhrávali osobní souboje a byli u všech puků o krok dříve.

Třinecká úderka se neprosadila ani ve třetí třetině. Balej trefil jen tyč a Kohn v další obrovské šanci trefil z voleje jen brankářovu lapačku.

Domácí, kteří nedokázali za celý zápas využít třináct přesilových her, soupeře v závěru třetiny dostali pod tlak a dvě minuty před koncem se dočkali vyrovnání, když Polanského střleu dorazil David Květoň.

V prodloužení se však nechal vyloučit Tomáš Malec, Budějovičtí v přesilovce rozebrali tři bránící třinecké hráče a Tomáš Kůrka dělovkou vystřelil hostům výhru.

Zlín doma těsně porazil Boleslav

Podceňovaná Mladá Boleslav na úvodní výhru proti Liberci nenavázala a ve Zlíně prohrála 2:3.

Do vedení se dostali hosté díky využité početní výhodě pět na tři zásluhou Lukáše Pabišky.  Domácí vzápětí rovněž z přesilové hry odpověděli, když Kollárův pas uklidil do branky Martin Záhorovský.

V nástupu do druhé třetiny parádně trefil šibenic Bedřich Kohler a Zlín vedl, jenž ani domácí se neradovali dlouho. Za tři munuty srovnal v přesilové hře Richard Král.

Jako rozhodující se ukázala přesilová hra Zlína pěti proti třem v polovině zápasu. Tu využil Ivan Rachůnek, jehož střela se štěstím doplachtila až za Schwarzova záda.

Liberec zase padl

Vítkovice vybojovaly v Liberci tři body po výhře 3:1 a domácí vyšli podruhé v novém ročníku naprázdno.

Hosté vykročili za vítězstvím v nepříliš pohledném utkání v polovině zápasu.

Sičák vypálil od modré, Fikrt jeho pokus pouze vyrazil před sebe, kde kotouč zametl za záda libereckého brankáře Yorick Treille.

Moravec v závěru druhé třetiny trefil tyč, a poté se po jeho střele prohlíželo video, ale stav zůstal nezměněn.

Libereckým se ještě podařilo ve třetí části po Hunkesově střele srovnat, ale na zásahy Hrušky a Krenželoka už reagovat nestačili.
Liberec tak zůstavá bez bodu, Vítkovice jich mají na kontě pět.

HC Plzeň 1929 - HC Geus Okna Kladno 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
47. Vlasák (Straka, Bombersback), 48. Vlasák - 19. Šmach (Frolík). Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:10, navíc Patera (Kladno) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7576.
Plzeň: Pöpperle - J. Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Benda, O´Brien, Dresler, Mezei - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Kracík, Tvrdík - Stránský, Jan Kovář, Matějovský - Dvořák, M. Heřman, Adamský. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Kladno: Kopřiva - Toman, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Majeský, J. Dlouhý, Trončinský - Tomajko, Patera, Martin Procházka - Bílek, Čurilla, Bělohlav - Horna, Kalla, Tenkrát - Diviš, Frolík, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.<

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
58. D. Květoň (Polanský, Martynek) - 8. Melichar, 64. Kůrka (Sailer, Snopek). Rozhodčí: Husička, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:13. Využití: 0:1. Diváci: 3675.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Cartelli, Malec, Výtisk, Zíb, Lojek - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Kohn, M. Růžička - Tomas, Polanský, V. Polák. Trenéři: Marek a Kopřiva.
České Budějovice: Turek - Ptáček, Gřegořek, L. Poživil, Vydarený, Melichar, Snopek, Macháček - Gulaš, Vak, Hřebejk - M. Hudec, Huml, Veselý - Kůrka, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Mertl, Kotrla. Trenéři: Tlačil a Kupka.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
12. Záhorovský (Kollár), 21. Köhler, 35. Rachůnek (Důras) - 8. Pabiška (R. Král, J. Kasík), 24. R. Král (Pabiška). Rozhodčí: Mikula, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:13. Využití: 2:2. Diváci: 4180.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka - Rachůnek, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Záhorovský - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.
Mladá Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Jindra - Bahenský, D. Vrbata, Handlovský - Pabiška, R. Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Ferebauer, Macho. Trenéři V. Čermák a Šejba.

HC Benzina Litvínov - HC Kometa Brno 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
24. Majdan (Gerhát), 36. Lukeš (Skuhrovec), 40. Šlégr (Lukeš), 51. J. Černý (Lukeš, Reichel), 60. Reichel (Lukeš) - 31. Brabenec, 44. R. Dlouhý (Bičánek, Erat), 55. Vondráček (Pucher). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 10:14. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5950.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Gureň, O. Poživil, Švarný, Punčochář, Skuhrovec - J. Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Jánský, Gerhát, Vopat - Majdan, Jenáček, Bojer. Trenéři: J. Hübl st. a Kučera.
Kometa Brno: Trvaj - Koma, Bičánek, Mojžíš, Křetínský, Houdek, Kántor, Ovčačík - Erat, Dopita, Selingr - Vondráček, Pucher, R. Dlouhý - Brabenec, Šindel, Klimt - Korhoň, Meidl, Vorel. Trenéři: Kýhos a Baďouček.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
6. Skuhravý (Košťál) - 27. Sklenář (M. Čermák), 32. Vondrka (Endál, Červenka), 44. Beránek (D. Hruška), 47. Branda (Červenka). Rozhodčí: Kubeš, Souček - R. Prchal, Kis. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 5755 (vyprodáno).
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Mucha, Dobroň, Čutta, Prošek, Hájek, Parýzek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Haščák, Pech, Pletka - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Slavia: Neruda - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Kolařík, Drtina, Špelda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Branda, Červenka, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Doležal - P. Jelínek, Sklenář, M. Čermák - Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Sparta Praha - HC Eaton Pardubice 2:3 po samostatných nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
34. Langhammer (Netík), 45. Macholda (Broš, Hrdel) - 15. Špirko (Cetkovský), 45. Cetkovský (Špirko), rozhodující sam. nájezd Špirko. Rozhodčí: Šindler, Turčan - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 8689.
Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, Černošek, S. Hudec, Mrázek - D. Výborný, J. Hlinka, Ručinský - Kratěna, Broš, Hromas - Ton, Langhammer, Netík - Podlešák, Hrdel, Koreis - od 41. navíc Látal. Trenéři: Hynek a F. Výborný.
Pardubice: Hašek - Richter, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Kočí, M. Šeda - P. Sýkora, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Cetkovský, Somík, Špirko - Klejna, Rákos, Zohorna. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
45. Hunkes (Klimenta) - 30. Treille (Sičák, Štefanka), 46. R. Hruška (Varaďa), 58. Krenželok (Štefanka, Treille). Rozhodčí: Jebavý, Pešina - Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 4720.
Liberec: Fikrt - Čakajík, Rýgl, Derner, Hunkes, Jareš, J. Moravec, Holub - Podkonický, P. Nedvěd, Hlaváč - Víšek, Plodek, Bartovič - Špaček, V. Nedorost, Klimenta - Blatný, Dušek, Ondřej - Vantuch. Trenéři: Kalous a Pešán.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka, Rehák - Varaďa, Burger, Hubáček - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Krenželok, Štefanka, Treille - Strapáč, Sturcz, Kvapil - Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.

1. HC Plzeň 1929 2 2 0 0 0 4:2 6
2. HC Mountfield Č. Budějovice 2 1 1 0 0 6:2 5
3. HC Vítkovice Steel 2 1 1 0 0 5:2 5
4. PSG Zlín 2 1 1 0 0 5:3 5
5. HC Oceláři Třinec 2 1 0 1 0 6:6 4
6. HC Slavia Praha 2 1 0 0 1 8:6 3