Slavia se v Lize mistrů blýskla. Lener odjel s prázdnou

8. 10. 2008 21:55
Slavia - Linköping 4:2
Slavia začala Ligu mistrů výhrou
Slavia začala Ligu mistrů výhrou | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Slavie vykročili ve středu do Ligy mistrů vítězstvím nad švédským Linköpingem 4:2.

Aktuálně druhý extraligový celek tak vylepšil středeční českou bilanci v nově vzniklé soutěži poté, co si České Budějovice přiváží ostudný debakl z ruské Ufy.

Čtěte více: Budějovice v Ufě propadly. Z Ruska vezou debakl

Slávisty může těšit nejen vítězství, ale i velmi dobrý herní projev.  V aktraktivním zápasu byli lepším týmem.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Českého mistra táhl za vítězstvím nad druhým týmem švédské ligy dvěma přesilovkovými trefami a jednou asistencí Roman Červenka, jemuž na oba góly přihrál veterán Josef Beránek.

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky začali utkání odvážně. Brzy dostali šanci hrát přesilovku pět na tři, v níž sice zasypali brankáře Henrikssona sprškou střel, ale nedostávali se k dorážkám a soupeř se v kritické situaci dokázal ubránit.

Logo hokejové Ligy mistrů.
Logo hokejové Ligy mistrů. | Foto: Aktuálně.cz

Domácí záhy vyvedl z rytmu vedoucí gól švédského celku vedeného bývalým reprezentačním trenérem Slavomírem Lenerem. Do vedení dostal Linköping při signalizované výhodě Carl Gunnarsson.

Vondrka nastartoval obrat

Slávisté se po inkasované brance těžko vraceli do svojí hry. Z menšího útlumu je probudil vyrovnávací brankou Michal Vondrka, jenž objel branku a s trochou štěstí odrazil puk od Henrikssonovy výzbroje za brankovou čáru.

A za dvě minuty už Slavia vedla a pomohla k tomu první využitá přesilovka. Po křižné Beránkově přihrávce si s pukem pohrál Červenka a přesně zavěsil do šibenice.

Ve druhé třetině se hrálo oboustranně opatrně.  Oba týmy spíše čekaly na chybu soupeře a jako první se dočkal švédský celek.

Jaroslav Hlinka přihrál nepokrytému Petterstromovi, jenž z první zavěsil.

Jenže dvě minuty na to si zopakoval v přesilovce spolupráci Beránek s Červenkou, jenž po dvou minutách vrátil Slavii vedení brankou na 3:2.

V polovině třetí třetiny si domácí zajistili uklidňující dvoubrankový náskok asi vůbec nejhezčím gólem večera. Červenka lobem namazal rozjetému Jaroslavu Bednářovi, který rychlou střelou namířil přesně do růžku branky.

Slavia vedla 4:2 a iniciativu převzal Linköping. S blížícím se koncem se hrálo prakticky jen v obraném pásmu slávistů. Ti však i díky velmi dobrému výkonu brankáře Adama Svobody cenné vítězství uhájili.

Slavia Praha - Linköpings HC 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)