reklama

Slavia zpátky v Edenu. Na jeden zápas a pak zase v play-out?

V Edenu bude zřejmě znovu vyprodáno. Slavia se na jeden extraligový zápas vrací tam, kde si nejvyšší českou soutěž vybojovala. V Edenu bude zřejmě znovu vyprodáno. Slavia se na jeden extraligový zápas vrací tam, kde si nejvyšší českou soutěž vybojovala. autor: Jakub Šafránek
Slavia po 8. letech přiveze do stařičkého Edenu extraligu. Kvůli Davis Cupu se vrátí "domů" na zápas s Vítkovicemi.

Praha - Stařičký Eden po osmi letech ochutná atmosféru hokejové extraligy. Slavia Praha se domů vrací, protože její O2 arenu v tomto týdnu obsadil tenisový Davis Cup.

Dnes večer Sešívaní  ve Vršovicích hostí Vítkovice. Už teď je podle klubu jasné, že na stadionu pro pět tisíc diváků bude vyprodáno.

"Očekáváme bouřlivou atmosféru a vyprodaný stadion. Do prodeje jsme pustili zatím pouze lístky na stání. Na sezení vyměňujeme vstupenky naším permanentkářům. Zbylá místa půjdou do prodeje dvě hodiny před zápasem," říká Mezlík.

Fanoušci se nemohou dočkat, klub vydělá

"Nemůžeme se my ani fanoušci dočkat. Na úvod zápasu jsou připravené třeba i prskavky, které diváci do O2 areny nepronesou," těšilo už na začátku týdne tiskového mluvčího klubu Jakuba Mezlíka.

O stěhování Slavie na jedno utkání do Edenu už v říjnu jako první informoval placený deník Insider. (čtěte zde)

Slavia přesunem zabila dvě mouchy jednou ranou. Díky Davis Cupu paradoxně ušetří a navíc potěší srdce svých fanoušků, kteří se dodnes ve velké míře nesmířili s působením klubu v drahé, velké a moderní O2 areně

Navíc není žádným tajemstvím, že jí drahý pronájem libeňské haly rujnuje rozpočet a klub vinou nízké návštěvnosti po většině svých zápasů eviduje v účetnictví červená čísla.

Investice do budoucna, přispěla i O2 arena

To, aby Slavia nemusela termín zápasu překládat, ale v minulých týdnech stálo mnoho sil. Klub musel pro udělení výjimky od svazu na stadionu provést několik výrazných úprav.

Kromě toho, že Eden extralize nevyhovoval v počtu míst k sezení, bylo třeba nainstalovat chybějící video systém pro rozhodčí a provést rozsáhlou rekonstrukci kabin soupeřů.

"Vše jsme museli dát dopořádku, ale rozhodně to pro nás nejsou vyhozené peníze. Rekonstrukci bychom museli stejně tak i tak provést vzhledem k tomu, že v Edenu kromě tréninku áčka působí také naše mládež," vysvětlil Mezlík.

O tom, že by ale Slavia doma mohla zůstat i na další zápasy, ale zatím nemůže být řeč. Výjimka byla svazem udělena pouze na utkání s Vítkovicemi a platí ještě na případná utkání skupiny o udržení.

V Edenu znovu jen v případě zápasů play-out

"Musel to schválit svaz i Vítkovice," řekl Mezlík. "Výjimka je ale udělená pouze na jeden zápas. Stále ideálně nefunguje video systém. Máme ho v plánu ještě do budoucna dodělat."

Do Edenu se tak Slavia letos znovu vrátí jen v případě, že by stejně jako loni nepostoupila do play-off. Na nepostupovou jedenáctou příčku má ale v půlce sezony deset bodů náskok a zápas k dobru.

Souboj s jedenáctými Vítkovicemi, které mohou kousek z odstupu Slavie ukrojit, začíná v bouřlivém Edenu v 18:15. Server Aktuálně.cz bude sešívaný návrat do historie sledovat v podrobné on-line reportáži.

reklama