rou
23. 10. 2007 20:22
Sparta bodovala díky gólu v poslední vteřině
Gólman Zikmund z HC Ústečtí Lvi nakonec od Slavie inkasoval 6 gólů.
Gólman Zikmund z HC Ústečtí Lvi nakonec od Slavie inkasoval 6 gólů. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Slavie v 15. kole extraligy nezaváhali, s oslabeným nováčkem z Ústí nad Labem si poradili hladce 6:0 a nadále si užívají první příčku v tabulce.

Slávisté šli do vedení gólem Bednáře ze 13. minuty, stejný hráč zvyšoval v polovině zápasu na 2:0. A když o necelé dvě minuty skóroval Hlavačka, bylo jasné, že Ústečtí Lvi odjedou ze Sazka Areny s prázdnou.

Branky Drtiny, Vondrky a Doležela v závěrečných minutách pak ústeckou prohru proměnily v debakl.

Vedoucí Slavia hostí oslabené Ústí, to by bralo i bod - čtěte ZDE

Na druhou příčku extraligové tabulky se vyhoupl Liberec, který vyhrál ve Vítkovicích 2:1. V Ostravě se vše podstatné odehrálo během tří minut na začátku třetí třetiny.

Hosté se díky šťastnému gólu dostali ve 42. minutě do vedení, ale Vítkovice dokázaly rychle zareagovat - Hubáček našel před brankou volného Burgra a ten propálil Hniličkova náhradníka Fikrta v liberecké brance.

Jenže radost domácím dlouho nevydržela. Už za necelou minutu poslal Liberec znovu do vedení Vantuch a Severomoravané už i přes velký tlak v závěru odpovědět nedokázali.

Budějovice přišly o druhé místo

České Budějovice přišly o druhé místo v tabulce, když prohrály v Plzni 2:4. Jihočeši sice v první třetině dokázali dvakrát zlikvidovat vedení domácích, ale Fabuš sedm vteřin před koncem třetiny vrátil Plzni náskok. Ten zvýraznil v polovině zápasu Dvořák a Mountfield už přes veškerou snahu gól nevstřelil.

Góly Tona a Nedvěda v závěru zápasu zachránily mistrovskou Spartu na ledě Litvínova. Severočeši vedli ve 13. minutě už 3:0, před koncem druhé třetiny po gólu Roberta Reichla ještě 4:2.

V 57. minutě ale snížil dorážkou Petr Nedvěd, sekundu před koncem se o vyrovnání postaral Petr Ton a domácí byli v šoku. V prodloužení gól nepadl, o bonusovém bodu rozhodly samostatné nájezdy. V nich sparťanští střelci selhali a alespoň lehkou náplast pro domácí v podobě dvou bodů vystřelil litvínovský Jenáček.

Pardubické probuzení odneslo Znojmo

Na takový zápas čekali v Pardubicích jako na smilování. Moeller se střelecky chytil a odneslo to Znojmo, které si odvezlo z východu Čech sedmigólový příděl.

Domácí poslal do vedení v 17. minutě Sýkora, rozhodující náskok znamenaly slepené branky Somíka a Ondřeje z 26. minuty. Znojemští už nedokázali zareagovat, do konce prostřední části inkasovali ještě dvakrát a nakonec odjeli s ostudou. Střelecké probuzení Východočechů si užíval hlavně Petr Sýkora, který zaznamenal hattrick.

Výhru v prodloužení si připsali hokejisté Zlína, kteří díky gólu Vosátka ze 62. minuty zdolali trápící se Kladno.

Barinka bude hrát ve Zlíně zadarmo. Vedení ho nechtělo - více ZDE

Druhou porážku v řadě zaznamenali hráči Karlových Varů. V Třinci po 23 minutách prohrávali už 0:4 a na zvrat v zápase už neměli.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
44. Burger - 42. Procházka, 45. Vantuch.

HC Slavia Praha - HC Slovan Ústečtí Lvi 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
13. a 32. Bednář, 34. Hlavačka, 55. Drtina, 56. Vondrka, 60. Doležal.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)