reklama

Slavia si zahraje extraligu v Edenu. Letos i s Kometou

Fanoušci Slavie Eden milují. Extraliga se tady hrála naposledy před dvěma lety. Letos by na domácím zimáčku mohla Slavia odehrát zápasů hned několik. Duel s Kometou Brno už je potvrzený. Fanoušci Slavie Eden milují. Extraliga se tady hrála naposledy před dvěma lety. Letos by na domácím zimáčku mohla Slavia odehrát zápasů hned několik. Duel s Kometou Brno už je potvrzený. autor: Jakub Šafránek
Kolizí extraligového losu s kalendářem akcí v O2 areně je letos více než jindy. Slavia tak zřejmě několik zápasů odehraje na starém zimáku v Edenu. Mimo jiné i rizikový duel s Kometou Brno.

Praha - V Edenu je strašná zima, jen minimum míst k sezení a k tomu ukrutně dlouhé fronty na pivo. Jenže fanoušci Slavie ten stadion milují, vytvářejí tam skvělou atmosféru a ti nejskalnější z nich by raději chodili na hokej tam než do moderní O2 areny.

Takže se teď mohou začít těšit. Slavia tam totiž letos nejspíš několik zápasů extraligy odehraje. Vedení soutěže v čele s Josefem Řezníčkem jí dnes udělilo výjimku v případě kolize s programem O2 areny a těch je letos zdá se několik (čtěte zde).

V Edenu se bude hrát i rizikový zápas s Brnem

"Už teď je jisté, že v Edenu odehrajeme zápas s Kometou Brno," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí Slavie Jakub Mezlík. Jde o duel předposledního extraligového kola hraný 27. února.

V O2 areně se totiž ten den koná halové mistrovství Evropy v atletice a termín zápasu vzhledem k tomu, že zápasy posledních dvou kol podle pravidel musejí začít ve stejný čas, posunout nejde. Slavia navíc neuvažuje ani o výměně pořadatelství.

"Kdybychom tenhle duel přesunuli do Brna, hráli bychom poslední tři kola extraligy venku," vysvětluje Mezlík.

Duel s Brnem přitom bývá označován za rizikový. V minulých letech do O2 arény přijížděly k utkání z Brna až tisíce fanoušků, zápasy se často neobešly bez excesů. 

Není to přitom jediný případ, kdy Slavia letos v Edenu, kde také během sezony trénuje, svůj extraligový zápas možná odehraje.

"V tuhle chvíli má O2 arena rezervovaný program pro jinou akci i v termínech 14. a 21. listopadu, kdy máme hostit doma Karlovy Vary a Mladou Boleslav," řekl Mezlík.

O jakou akci se jedná, to  neupřesnil. V tyto dny je však na programu finále Davis Cupu, do kterého čeští tenisté plánují na podzim ve Francii postoupit. V České republice by se však hrálo jen v případě, že by Tomáš Berdych a spol. ve finále narazili na Švýcarsko (v semifinále vyzve Itálii).

Výjimku dostaly i Litvínov a Mladá Boleslav

Výjimku dnes od Josefa Řezníčka vedle Slavia získaly i Mladá Boleslav a Litvínov. Také tam stadiony nesplňují povinný počet 3 500 míst k sezení.

Podle Řezníčka je v případě všech tří stadionů zvýšení kapacity míst k sezení finančně nerealizovatelné, a proto svaz vyšel klubům vstříc.

"Raději jsme se rozhodli dbát na to, aby kluby vytvořily odpovídající zázemí. Kapacita se proto řeší takto výjimkou," řekl ČTK Řezníček.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama