14. 3. 2010 20:55
Slavia - Litvínov 5:3, Liberec - Č.Budějovice 9.1
Hokejisté Slavie budou hrát v playoff
Hokejisté Slavie budou hrát v playoff | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Je rozhodnuto, letošní ročník play-off hokejové extraligy si zahraje Slavia a Liberec. Rozhodly o tom nedělní rozhodující páté zápasy předkola, v nichž naopak neuspěly týmy Litvínova a Českých Budějovic.

V obou případech se navíc ukázala být důležitá výhoda domácího prostředí. Úřadující vicemistr Slavia, totiž svého soupeře (Litvínov) zdolala 5:3, Liberec dokonce rozstřílel Budějovice 9:1.

Pražané pak v playoff narazí na Zlín, Severočeši vyzvou vítěze základní části - Plzeň.

Tým Vladimíra Růžičky sice prohrával v sérii už 1:2, nicméně po páteční výhře na ledě Litvínova jejich šance opět výrazně stouply. A stejně tomu tak bylo i v samotném úvodu rozhodujícího zápasu, kdy už po sedmatřiceti vteřinách hry rozjásal domácí fanoušky Kůrka.

Hosté sice vyrovnali ve třinácté minutě, ale osudná se pro ně stala druhá část. Pražané totiž v rozmezí od 27. do 33. minuty vstřelili tři branky, a výrazně tak zmenšili šance svého soupeře na postup.

Litvínov se nicméně nevzdal a ještě do přestávky snížil zásluhou Vopata a Jánského na rozdíl jediného gólu, ale Slavia nakonec definitivně odmítla možné drama hned na začátku posledního dějství. To se po rychlém brejku prosadil Havel.

Severočchům pak následně nevyšla ani powerplay a po závěrečné siréně tak opouštěli led se skopenými hlavami.

To Liberec měl od samého začátku vše pevně v rukou, díky dvěma brankám Milana Bartoviče vedl už v patnácté minutě 3:0.

České Budějovice, které srovnaly stav série z 0:2 na 2.2 sice dostal ještě do hry ńa konci první části Gřegořek, na jeho trefu už však žádný z jeho spoluhráčů nenavázal.

A tak se skóre měnilo už jen ve prospěch Bílých Tygrů. Nezastavitelný byl zejména Bartovič, který vstřelil ve druhé třetině další dva góly a rozstřílel se i Petr Nedvěd. Ten pro změnu ještě stihl zaznamenat hattrick.

HC Slavia Praha - HC Benzina Litvínov 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
1. Kůrka (Vondrka, Červenka), 27. Kadlec (Červenka, Vašíček), 32. Vondrka (Kůrka, Roth), 33. Svoboda (Holec), 42. Havel (Čermák, Žižka) - 13. Hübl (Švarný), 36. Vopat (Reichel, Švarný), 40. Jánský (Trávníček)
Počet diváků: 6128
Slavia: Slipčenko - Campbell, Jebavý, Kadlec, Kolařík, Roth, Špelda, Vašíček, Žižka - Clark, Čermák, Doležal, Endál, Havel, Holec, Kůrka, Němec, Růžička, Svoboda, Vondrka
Litvínov: Hübl - Černošek, Gula, Kousalík, Kubát, Pilař, Punčochář, Stříteský, Švarný - Bojer, Dragoun, Gerhát, Hübl, Jánský, Jenáček, Kubinčák, Lukeš, Majdan, Reichel, Trávníček, Vopat