Slavia srovnala sérii se Zlínem. Plzeň znovu vyhrála

19. 3. 2010 21:55
Zlín - Slavia 0:2, Plzeň - Liberec 4:1
Slavia srovnala stav čtvrtfinálové série na 1:1
Slavia srovnala stav čtvrtfinálové série na 1:1 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Slavie porazili ve druhém čtvrtfinálovém utkání Zlín 2:0 a srovnali stav série na 1:1.

O svém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy dvěma slepenými góly Čermáka a Kůrky získali klíčové vedení.

To Plzeň dokázala porazit Liberec i podruhé. Tentokrát se však na vítězství 4:1 nadřeli o hodně víc.

Indiáni jsou tak jediným týmem, který ve čtvrtfinále vede 2:0, zbývající tři série jsou nerozhodné.+

Úplně jiná Slavia

Ve Zlíně si oba týmy oproti čtvrtečnímu utkání prohodili role. Byli to Pražané, kdo hrál aktivně a diktoval tempo. Domácí naopak působili bezradným dojmem.

A navíc dokázali slávisté svůj úvodní tlak využít k zaslouženému vedení. Nejprve se v 7. minutě zblízka prosadil Čermák a druhou branku přidal jen o několik desítek sekund později Kůrka.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

Se Zlínskými nečekaný průběh notně zamával. Do vážnějších příležitostí se tak dostávali v početných přesilovkách. V jedné z nich z druhé třetiny se mohli trefit hned dvakrát, ale Leškova střela mířila nad Slipčenkovu bránu a ani Důras nebyl po pěkné akci úspěšný.

Opakovaná důvěra trenéra Růžičky v gólmana Slipčenka se ukázala jako správná, neboť to byl právě čtyřidvacetiletý slávista, jehož zákroky podtrhovaly pozorný výkon hostů.

Berani se na čestný úspěch nezmohli ani při závěrečné power-play, a tak se série stěhuje do Prahy za vyrovnaného stavu 1:1.

Liberec trefoval tyčky

Jediným týmem ze čtvrfinálové osmičky, který vede 2:0 na zápasy, je Plzeň.

Ale nemuselo tomu tak být.

Ve druhém utkání se Západočeši na výhru nad Libercem nadřeli daleko více a rovněž měli potřebné štěstí. Zkraje zápasu totiž hosté hned dvakrát orazítkovali tyč.

Nejprve se branková konstrukce za Pöpperlem rozezvučela ve 3. minutě zásluhou Nedorosta, v 11. minutě měl pak smůlu Ondřej. Mezitím doplnil hokejovou zvonkohru také domácí Hanzlík.

Svou šanci však Ondřej po chvíli doplnil také faulem, který Plzeňští nenechali bez potrestání. Hanzlíkovu střelu od modré přesně tečoval Bomersback.

Za chvíli se Západočeši radovali podruhé. Perfektně své přečíslení provedli Adamský s Vampolou a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné brány.

Liberečtí si okamžitě vzali oddechový čas a Leinonena vystřídal v bráně Pinc.

V polovině zápasu se prosadili zásluhou Klimenty také hosté. Ve 42. minutě mohli Liberečtí dokonce vyrovnat, ovšem Pöpperle se vytasil se dvěma pohotovými zákroky.

A tak na rozdíl dvou gólů znovu odskočili domácí. Při hře 4 na 4 se beckhendovým blafákem blýsknul Kovář.

Snahu hostů o závěrečný tlak zhatil Nedvěd, který se nechal hloupě vyloučit. Padělek tak čtvrtým gólem mohl udělat definitivní tečku za druhým vítězstvím Plzně.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

PSG Zlín - Slavia Praha 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
7. M. Čermák (Kadlec, V. Růžička ml.), 8. Kůrka (Červenka). Rozhodčí: Šindel, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8, navíc Červenka (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 6142. Stav série: 1:1.

Sestavy:
Zlín: Sedláček - Linhart, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kristek, Záhorovský - Kubiš, Balán, Sivák - J. Ondráček, Mokrejš, Rachůnek - od 21. navíc F. Čech. Trenéři: Venera, Vlach st. a Hrazdíra.
Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda - Kůrka, Červenka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - Endál, V. Růžička ml., M. Čermák - Sklenář, Clarke, Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
11. Bomersback (Jiří Hanzlík, Vlasák), 12. Vampola (Adamský), 48. Jan Kovář (Tvrdík), 60. I. Padělek (Hvila, Vampola) - 28. Klimenta (Jareš, Nedvěd). Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Matějovský (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 8055. Stav série: 2:0.

Sestavy:
Plzeň: Pöpperle - Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, O´Brien, Malena - Bomersback, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - I. Padělek, Jan Kovář, Tvrdík - Stránský, Heřman, Dvořák - Vostřák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Liberec: Leinonen (12. Pinc) - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Rýgl, Derner, Holub - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Podkonický, Matějovský, Bartovič - Ondřej, Blatný, Dušek - Špaček, Kašpařík, Víšek - od 50. navíc Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.