Slavia udolala v O2 aréně Kladno po maratonu nájezdů

20. 11. 2012 20:15
Sparta uspěla v Litvínově, Zlín ukončil černou domácí sérii a porazil Třinec.

Praha - Pražská Slavia ve šlágru 23. kola hokejové extraligy v O2 aréně udolala Kladno 4:3 po samostatných nájezdech. Přes 14 tisíc diváků vidělo pěkný hokej a maratónský závěrečný rozstřel, který rozhodl slávista Krenželok až v osmé sérii.

V normální hrací době měli blíže k výhře Rytíři, ačkoli už od 3. minuty prohrávali po trefě Stránského. Jenže Plekanec a Dragoun otočili skóre a po dvou třetinách vedlo Kladno. Ve 42. srovnal Krenželok, ovšem znovu Plekanec (u obou branek mu asistoval Jaromír Jágr) poslal hosty do vedení. Prodloužení si nakonec vynutil Sobotka.

Zlín přeskočil Kladno a je třetí

Černou sérii šesti domácích porážek za sebou přerušil Zlín a vyšvihl se před Kladno na třetí místo extraligového pořadí. Berani po dlouhé době potěšili fanoušky, když doma porazili 4:2 Třinec. Oceláři naopak zaznamenali na soupeřově kluzišti šestou prohru v řadě.

Dva góly domácích dal kapitán Petr Čajánek. Třinec sice ještě na začátku třetí třetiny vedl, Zlín ovšem třemi góly za sebou skóre otočil.

V utkání mezi Karlovými Vary a Chomutovem nepadl v šedesáti základních minutách ani v pětiminutovém prodloužení jediný gól. Po nájezdech si bod navíc vybojovali domácí, když rozhodlo individuální umění útočníka Pecha.

Sparta vybojovala dva body v Litvínově

Prohru v domácím derby se Slavií odčinila pražská Sparta. Holešovický tým dokázal vyhrát 3:2 po prodloužení v Litvínově. Zápas rozhodl v nastaveném čase Hovorka.

Tři body s připsaly Vítkovice, které doma vyhrály 4:1 nad Kometou Brno. Zápas rozhodla dvaadvacátá minuta, v níž se krátce po sobě trefili domáci Huna a Hruška. Když o sedm minut později zvýšil na 3:0 Barinka, bylo v podstatě rozhodnuto.

23. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Stránský (Žejdl), 42. Krenželok (Skokan, Kuboš), 54. Tomica (Sobotka, Kučný), rozhodující nájezd Krenželok - 15. Plekanec (Jágr, Židlický), 27. Dragoun, 47. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - J. Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 14.175.

Slavia Praha: Kopřiva (na 1.- 3. nájezd Furch) - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - P. Jelínek, Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Žejdl, Poletín - navíc na nájezdy Kalla. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Mocek, L. Procházka, Piskáček, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Melka, Lukáč, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 2:3 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Hanzl (Martynek, Trávníček), 48. Hanzl (Trávníček) - 23. Pacovský (P. Ton, Krstev), 39. P. Ton (Sičák), 64. Hovorka (Sičák, I. Rachůnek). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5152.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kousalík, Stříteský, Zeman, Charousek, Martinka, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Martin Frolík, J. Černý, R. Pšurný - Kubinčák, Rapáč, Sklenička. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Sparta: Neuvirth - Sičák, Milam, Gřegořek, Krstev, Vallin, Philipp - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 46. Matějíček (Holík), 52. Čajánek (Honejsek, Matějíček), 60. F. Čech (Veselý) - 11. D. Květoň (M. Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Homola, Lacina - Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3692.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Šenkeřík, Řezníček, Matějíček, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Třinec: Hamerlík - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klesla, Ovčačík, od 21. navíc Klouček - M. Růžička, Zagrapan, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Rákos, Klimenta, Polanský - od 41. navíc Hrňa. Trenéři: Turek a Janků.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Huna (Svačina, Roman), 22. R. Hruška (Strapáč, Ujčík), 29. Barinka (Rehák, Ujčík), 46. Strapáč (R. Hruška, Malík) - 37. Bičánek (J. Hruška, Divíšek). Rozhodčí: Blecha, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Valábik (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4434.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Brno: Trvaj (29. Falter) - Švrček, Bičánek, Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Valábik - H. Zohorna, Divíšek, J. Hruška - Dočekal, Čermák, Vondráček - Erat, Petrovický, Holec - V. Němec, Koreis, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:0 po sam. nájezdech

Branka: rozhodující nájezd Pech. Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5, navíc Chimera (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 3501.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Kloz, Grman, MacDonald, Gulaši, Jan Látal, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - J. Doležal ml., Pohl, V. Polák - T. Káňa, Skladaný, Skuhravý - Heřman, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Macháček, Rutta - Lušňák, Michael Frolík, Chimera - D. Hruška, Kraft, Hřebejk - Y. Treille, Duda, Důras - Zálešák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

1. HC Škoda Plzeň 22 11 5 2 4 79:50 45
2. HC Kometa Brno 21 11 2 4 4 70:55 41
3. PSG Zlín 23 11 3 2 7 59:57 41
4. Rytíři Kladno 23 12 0 4 7 76:58 40
5. HC Verva Litvínov 23 10 4 2 7 72:64 40
6. HC Oceláři Třinec 22 11 2 0 9 80:62 37