Slavia vstoupila do předkola vítězně. Uspěl i Liberec

8. 3. 2010 20:49
Slavia - Litvínov 3:1, Liberec - Budějovice 2:1
Hokejisté pražské Slavie vedou v předkole playoff 1:0
Hokejisté pražské Slavie vedou v předkole playoff 1:0 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté pražské Slavie vstoupili úspěšně do boje o účast v playoff letošního ročníku extraligy, když porazili v prvním zápase předkola na svém ledě Litvínov 3:1. Úřadující vicemistr tak vede v sérii 1:0.

Výhodu domácího domácího prostředí zužitkoval v pondělí i Liberec, který v dalším, souběžně hraném, duelu zdolal České Budějovice 2:1.

Utkání v 02 Aréně si nenechalo ujít jen 2464 diváků, což znamenalo nejhorší návštěvu hokejové Slavie v letošní sezoně.

Tým Vladimíra Růžičky ovšem zahájil souboj o první bod odhodlaně a ve čtrnácté minutě ujížděl sám na bránu Havel. Hostující gólman Hübl ho však vychytal.

Litvínovský brankář si nicméně vybral slabší chvilku o chvíli později, když ho při rozehrávce obral Kůrka a jeho následnou přihrávku pak přetavil ve vedoucí trefu Vondrka.

Na další gól si museli diváci počkat až do začátku třetího dějství. Hráči Litvínova se sice snažil o vyrovnání, ale po rychlém brejku sami inkasovali. Tentokrát se radoval Vladimír Růžička mladší.

Hosté sice vykřesali jiskru naděje dvanáct minut před koncem, kdy v oslabení překonal Slipčenka Vojtěch Kubinčák, ale Slavia později oplatila stejnou mincí. Také ona totiž později udeřila v oslabení, přičemž trefa Romana Červenky pečetila konečné vítězství.

To Liberec měl k prvnímu úspěchu o něco složitější cestu. V souboji s Českými Budějovicemi totiž od devatenácté minuty prohrával zásluhou využité přesilové hry Sailera.

Bílým Tygrům se ovšem podařilo průběhu druhé půle zinscenovat obrat. Nejprve využil dvojnásobnou početní výhodu Podkonický a během dalšího drtivého náporu skóroval i Jan Víšek.

Hosté sice ještě svého soupeře dostali pod tlak, ovšem prodloužení si už během závěrečného náporu vynutit nedokázali.

HC Slavia Praha - HC Benzina Litvínov 3.1 (1:0, 0:0, 2:1)
16. Vondrka (Kůrka), 42. Růžička (Vondrka, Kůrka), 51. Červenka (Vondrka) - 49. Kubinčák (V. Hübl)
Počet diváků: 2464
Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, Campbell, Kolařík, Drtina - Havel, Červenka, Tomica - Kůrka, V. Růžička ml., Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - Endál, Clarke, Sklenář.
Litvínov: J. Hübl - Pilař, Stříteský, Punčochář, Černošek, Kubát, Švarný, Gula, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Reichel, Trávníček - Majdan, Vopat, Jenáček - Saulietis, Dragoun, Gerhát.