Slavia vyhrála boj o lídra. Sparta odjela s výpraskem

Václav Rojík, roj
13. 1. 2009 21:20
Vítkovice - Mountfield 1:3
Brankář Pöpperle neunesl debakl, nakonec ho musel dochytat.
Brankář Pöpperle neunesl debakl, nakonec ho musel dochytat. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Pardubic nevydrželi v čele extraligy dlouho. V úterním jedenačtyřicátém kole prohráli 0:2 na ledě Slavie, která je střídá na prvním místě se stejným bodovým ziskem jako druhý Litvínov.

Třetí Pardubice zaostávají jen o dva body, Sparta utrpěla těžký debakl 1:7 v Liberci a na lídra ztrácí body tři.

Slávisté tak prožívají momentálně skvělé období, když vyhráli posedmé za sebou. Ve šlágru kola v pražské O2 Areně dlouho spíše dominovaly obrany.

Všechny zápasy sledujeme on-line

Domácí ve druhé půli stupňovali tlak a díky přečíslení a Beránkově pohotovému zakončení se dostali do vedení 1:0. Boj pak dále probíhal především ve středním pásmu a další šance pochytali brankáři.

Pardubice vlétly do třetí třetiny s odhodláním, ale záhy dostaly ledovou sprchu v podobě druhého gólu domácích.

Ti se dostali do útočného pásma, Beránek zachytil pokus o vyhození, přihrál Michalu Vondrkovi, který tvrdou ranou z mezikruží propálil vše před sebou. Domácí už si pak vedení 2:0 pohlídali.

Sparta na severu selhala

Na pozici lídra pomýšlela v úterý i Sparta, která vezla do Liberce čerstvou posilu z Magnitogorsku Karla Pilaře. Pražané však na severu těžce neuspěli a odvážejí si výprask 1:7.

Špatný výkon Sparty gradoval v poslední třetině, kdy ji Liberečtí doslova rozjezdili a v poslední desetiminutovce ji Nedvěd, Šachl a Bartovič nadělil ještě tři góly.

Trenér Vladimír Růžička se může radovat z návratu na čelo tabulky.
Trenér Vladimír Růžička se může radovat z návratu na čelo tabulky. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Domácí byli od úvodní třetiny aktivnější. Pokračovali v dobrém výkonu, který předvedli na Kladně a pevnou obranou nepouštěli soupeře před brankáře Fikrta.

Naopak Pöpperle byl v permanenci a kotouč lovil ze své sítě nejprve v oslabení, kdy se po chybě Vykoukala trefil Kašpařík. A  za pár minut se ke gólové dorážce dostal Pabiška.

Ve druhém dějství se Bílí Tygři zatáhli do defenzivy a i přes několik povedených střel hostů ještě navýšili svůj náskok. Lukáš Zíb zvýšil ranou od modré čáry na 3:0, což Sparu zlomilo.

Do konce druhé části se trefil ještě Šimánek. Ve třetí třetině zaznamenal čestný úspěch hostů Jakub Koreis, který však jen nastartoval domácí k další kanonádě. To už v brance Sparty nebyl Pöpperle, jenž se tam však musel vrátit protže otřesený náhradník Přikryl musel střídat.

Litvínov  si poradil s Třincem

Hokejisté Litvínova se po čtyřzápasové odmlce radují z vítězství. Nepříjemnou šňůru zlomili doma, kde porazili Třinec jednoznačně 5:0.

14. Budějovice  41   48

Litvínovští tlačili soupeře od začátku zápasu. Obrovský závar před gólmanem Čechmánkem zužitkoval ve vedoucí gól Michal Trávníček. A záhy využil srážku dvou třineckých obránců v gól na 2:0 Lukáš Bednařík.

Nervy na uzdě neudržel brankář Čechmánek, který si stěžoval u sudího na Trávníčkovo dorážení tak vehementně, až byl vyloučen do konce zápasu. Místo něho nastoupil Ondřej Raszka.

Rozjetí domácí pokračovali v útočení a nedali hostům šanci. Vedení zdvojnásobil dvěma zásahy František Lukeš. Na 5:0 pečetil Martin Jenáček.

Budějovice zastavily sérii porážek

Hokejisté Českých Budějovic zastavili sérii osmi porážek za sebou a po nedělním debaklu se dočkali v úterý výhry, když zvítězili ve Vítkovicích 3:1.

Tým trenéra Aloise Hadamczika decimují zranění a bývalý lídr tabulky se propadá v tabulce.

Domácí nezačali špatně, ale to trvalo pouze pár úvodních chvil. Budějovičtí přebrali iniciativu a Milan Toman je bombou od modré dostal do vedení.

Vítkovice ve druhé bezbrankové třetině zlepšily pohyb a soupeři se vyrovnaly. Mountfield však v polovině závěrečné třetiny navýšil náskok, když v přesilovce přehodil ležícího gólmana Tibor Melichárek.

Budějovičtí fanoušci konečně slaví výhru.
Budějovičtí fanoušci konečně slaví výhru. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

V rušném závěru ještě padlo v krátkém sledu po jedné brance na obou stranách z holí Burgera a Humla. Hosté si vítězství vzít nenechali a trenér Tlačil se může radovat z první výhry v roli hlavního kouče.

Mladá Boleslav zaskočila Plzeň

Budějovice se však odpoutaly z poslední příčky jen na pár minut. Po nich je na dno vrátila Mladá Boleslav, která nečekaně vyhrála v Plzni 3:0.

Plzeňští vypadli z první šestky a toužili napravit dvě porážky ze hřišť soupeřů. Lasselsberger měl velkou převahu, nedokázal však využít řadu šancí a přesilovek, včetně dlouhé dvojnásobné převahy v prostřední části.

Hosté byli produktivnější. Po kiksu domácí obrany se trefil Aleš Padělek a přesilovou hru využil na konečných 2:0 Lukáš Handlovský. Při závěrečném power play trefil prázdnou branku Tomáš Nouza.

Vary dlouho dominovaly, pak rozhodl Leška

Na pátété Vítkovice se v tabulce dotahují Karlovy Vary, které po sérii osmi domácích výher tentokrát doma prohráli se Zlínem 1:2 po samostaných nájezdech.

Domácí měli od úvodních okamžiků velkou převahu, jasně dominovali v počtu střel a šancí.

Jenže na vedoucí gól Petra Mudrocha nedokázal nikdo v dresu Energie navázat a střelecká nemohoucnost jakoby postupně vysávala domácím hokejistům sílu.

V polovině zápasu se začala karta obracet a narůstající tlak hostů využil v přesilovce Lukáš Galvas, jehož střelu ze střední vzdálenosti brankář Mensator neviděl.

Další gól už v normální hrací době nepadl a třetí utkání Energetiků za sebou tak dospělo do prodloužení. To také branku nepřineslo a jediným proměněným samostatným nájezdem nakonec rozhodl o výhře Zlína za dva body bekhendovým blafákem Petr Leška.

Znojmo útočí na play off

Znojemští v úterý dokázali, že stále útočí na předkolo play off. Tentokrát zaslouženě zvítězili nad Kladnem 4:1.

Od druhé třetiny byli lepším týmem a třemi přesilovkovými brankami rozhodli o svém vítězství. Domácí může mrzet jen zbytečně inkasovaná branka těsně před koncem.

Bílí Tygři Liberec - Sparta Praha 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky:
7. Kašpařík, 13. Pabiška (P. Nedvěd), 23. Zíb (Modrý, P. Nedvěd), 39. Šimánek, 51. Bartovič (Blatný, Žabka), 57. P. Nedvěd, 58. Šachl (Blatný, Bartovič) - 51. Koreis (Gulaši, Pilař). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 6751.
Liberec: Fikrt - J. Moravec, Žabka, Zíb, Derner, Modrý, Holub - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Klimenta, P. Nedvěd, V. Nedorost - Bartovič, Blatný, Šachl - Vantuch, Dušek, Pabiška. Trenéři: Pešán, J. Nedvěd st. a Kapoun.</p>
Sparta Praha: Pöpperle (23.-58. Přikryl) - Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Gulaši, Ptáček, L. Procházka, Pilař - Netík, Broš, Hromas - Ton, D. Výborný, Podlešák - Látal, Langhammer, Koreis - Mrňa, Hrdel, Kafka. Trenéří: F. Výborný a M. Jelínek.
Zápas jsme sledovali on-line

Slavia Praha - Moeller Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
28. Beránek (D. Hruška), 42. Vondrka (Beránek). Rozhodčí: Šír - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 6876
Slavia: Neruda - Kadlec, Špelda, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Sklenář, Červenka, Vondrka - Micka, Kraft, Doležal - T. Svoboda, Holec, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.</p>
Pardubice: M. Růžička - Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Koma - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Rákos, Tvrdík, Somík - Semorád, Pucher, Klejna. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.

Vítkovice Steel - Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
55. Burger (Kvapil, Voráček) - 7. Toman (Duda, Melichárek), 54. Melichárek (Veselý), 56. Huml (Toman). Rozhodčí: Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 2676.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Krstev, Tichý (27. Voráček), Ovčačík, Stehlík - Kvapil, Burger, Krenželok - Ujčík, Šimíček, Ondřej - Klimek, Štefanka, R. Hruška - Mikula, Strapáč, Szturc. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
České Budějovice: Jakub Kovář - Macháček, Gřegořek, Vydarený, Frolo (27. Jareš), Toman, Mucha - Bílek, Huml, Veselý - Duda, Mertl, Melichárek - L. Květoň, Vak, M. Hudec - Gulaš, Horák, Kuchejda. Trenéři: Tlačil a Kupka.

Znojemští Orli - Geus Okna Kladno 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
27. Tesařík (Selingr, Dopita), 44. J. Svoboda (Haman), 47. M. Růžička (R. Procházka, J. Mrázek), 53. Erat (Dopita, Selingr) - 59. Frolík. Rozhodčí: Homola - Čížek, Prchal. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 2401.
Znojmo: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Mojžíš, Rýgl, Švrček, J. Mrázek, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, Haman, Kucharczyk - Demel, R. Procházka, M. Růžička - Havlík, Meidl, Čachotský. Trenéři: Rulík a Baďouček.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Novotný, Pavlas, Trončinský, V. Kameš, Gudas, Hořava - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - V. Novák, F. Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Čurilla, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.

Litvínov - Oceláři Třinec 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
5. Trávníček (Kubinčák, Švarný), 13. Bednařík, 28. Lukeš (Šlégr, Reichel), 36. Lukeš (Šlégr, Kubát), 55. Jenáček (Branda). Rozhodčí: Hodek - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 6:4, navíc Čechmánek (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4469.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Skuhrovec, Vobořil - J. Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Jánský, Branda, Jenáček - Bahenský, Heinisch, Bednařík. Trenéři J. Hübl st. a Rosol.
Třinec: Čechmánek (17. Raszka) - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň, Kania - V. Polák, D. Moravec, Balej - Martynek, Polanský, D. Květoň - Steber, Skořepa, Pánik - Lušňák, Hampl, Zeliska. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

Lasselsberger Plzeň - BK Mladá Boleslav 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
9. Padělek (Král, Handlovský), 40. Handlovský (Král, Kočí), 59. Nouza (J. Novák). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 5104.
Plzeň: Francouz - Benák, S. Hudec, Dresler, Smrek, Redlihs, Pácal - Tomas, M. Straka, Vlasák - Adamský, Kracík, Matějovský - Dvořák, Jan Kovář, Ludvík - Kubica, Šinágl, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.</p>
Mladá Boleslav: Chábera - Hunkes, Schnabel, J. Novák, Kočí, Posmyk, Mocek - D. Vrbata, R. Vrbata, Důras - Nouza, Král, Handlovský - Kazionov, Benda, Sýkora - Padělek. Trenéři: Šindel, Šejba a Gudas.

Energie Karlovy Vary - RI Okna Zlín 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
10. Mudroch (Kristek, Sailer) - 35. Galvas (Roman Vlach), rozhodující nájezd Leška. Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 2220.
Karlovy Vary: Mensator - Řezníček, Dobroň, Němec, Duben, Prošek, Mudroch, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Skladaný - Hluchý, Kristek, Sailer - Zucker, Dej, Zaťovič - Milan Procházka. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Ondráček, Balán, Andrašovský - Mokrejš, Roman Vlach, F. Čech - M. Pšurný. Trenéři: Venera a Rost. Vlach.