Slavia vyhrála v Českých Budějovicích a už vévodí baráži

10. 4. 2015 19:57
Olomouc zvítězila v Chomutově, Slavia brala všechny body z Českých Budějovic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zlata Vostrá

České Budějovice - Hokejisté Slavie zabrali po dvou domácích porážkách a vyhráli v 8. kole baráže o extraligu na ledě Českých Budějovic 4:2. Pražané se tak posunuli se tak do čela tabulky a vedou o bod před druhým Chomutovem a třetí Olomoucí.

Čtyřmi body za gól a tři asistence se podílel na výhře Slavie Jaroslav Bednář, dvakrát za vítěze skóroval maďarský útočník János Vas. Poslední Jihočeši na postupovou pozici ztrácejí už pět bodů.

První třetina patřila od úvodu do konce hostům. Ti začali zápas ve velkém stylu a už po 21. vteřinách skóroval Vas. Domácí na soupeře v ničem nestačili a ten mohl přidat i další zásahy. Velké šance měl především útočník Holec, ale ve 12. a později ani ve 20. minutě neskóroval.

Také v počátku druhé třetiny se zdálo, že Slavia nepovolí z tempa. Opět se jí gólově povedl začátek, když se prosadil Bednář, který skóroval v přesilovce pěti proti třem. Jenže domácí se dokázali zvednout. V polovině zápasu propálil od modré čáry Furcha obránce Dan Růžička a Českobudějovičtí rázem ožili.

Chomutovu mocný finiš nestačil

Ve zlepšeném výkonu pokračovali Jihočeši i ve třetí části. Z přesilové hry se jim podařilo ve 45. minutě díky Kuchejdovi vyrovnat na 2:2. Jenže za 29 vteřinách udeřila i Slavia, když se prosadil opět Vas. Zlomem v utkání pak byla 98 sekund trvající přesilovka pěti proti třem, kterou domácí nedokázali využít. Naděje pak Českobudějovickým definitivně sebral v 53. minutě Bednář, jenž vstřelil čtvrtý gól hostů a zby zbytek zápasu pak strávil na trestné lavici po desetiminutovém trestu za nesportovní chování.

Ve druhém utkání vyhráli hokejisté Olomouce na ledě Chomutova 4:3 a na druhé Piráty se bodově dotáhli. Oba sokové ztrácejí na vedoucí Slavii pouhý bod. Předposlední tým extraligy vylepšil svou pozici druhou výhrou za sebou. Chomutov, který doma neuspěl podruhé za sebou, prohrával v 47. minutě už 0:4 a přes závěrečný finiš zůstal bez bodu.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 33. Dan Růžička (Pajič), 45. Kuchejda (Žovinec) - 1. Vas (Sklenář, Bednář), 22. Vlasák (Valach, Bednář), 45. Vas (Bednář, Knot), 53. Bednář. Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Bednář (Slavia) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6244.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Dan Růžička - Marek, Pajič, Švihálek - Nouza, J. Straka, Kuchejda - A. Přibyl, Rob, Vaniš - Pašek, Trummer, D. Boháč. Trenéři: Rosol a Bělohlav.

Slavia Praha: D. Furch - A. Růžička, Štich, Valach, Knot, Beňovič, Kolařík - Bednář, Vas, Sklenář - M. Čermák, Vlasák, Pletka - Stránský, Holec, Kolář - Babka, Andres, J. Doležal. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 48. Hřebejk (Rýgl), 52. Kämpf (L. Květoň, Rýgl), 54. Gajovský (D. Květoň, Skinner) - 27. Vyrůbalík (Marosz), 30. Řípa (Herman, Pekr), 32. J. Knotek (Laš, Staněk), 47. Marosz (T. Rachůnek, Skrbek). Rozhodčí: Šír, Hradil - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4579.

Chomutov: Hanuljak (32. M. Kopřiva) - Rutta, Skinner, Rýgl, J. Drtina, Šulák, Toman - Hovorka, Dušek, L. Květoň - O. Kaše, V. Růžička ml., Gajovský - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - McGregor, Chlouba, Šagát. Trenéři: B. Kopřiva a Totter.

Olomouc: Vošvrda - Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, od 21. navíc Staněk - Matai, Patera, Buc - Kucharczyk, J. Knotek, Laš - Pekr, Herman, Řípa - Zuzin, Marosz, T. Rachůnek. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.

1. Slavia Praha 8 4 1 0 3 15:13 14
2. Chomutov 8 3 2 0 3 22:17 13
3. Olomouc 8 4 0 1 3 21:19 13
4. České Budějovice 8 2 0 2 4 17:26 8