Slavia vyhrála v Plzni a srovnala semifinále na 2:2

29. 3. 2013 21:40
Hokejová Slavia vyhrála v Plzni čtvrté semifinále 3:2 a srovnala stav série na 2:2 na zápasy.
Slavia vyhrála v Plzni 3:2. Stav této semifinálové série je po čtyřech zápasech vyrovnaný. | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - Slavia dokázala ve čtvrtém semifinále otočit nepříznivý stav a vyhrát v Plzni 3:2. Stav série je tak srovnaný na 2:2 na zápasy.

Vítěznou branku vstřelil devět minut před koncem po akci Hertla v přesilové hře důrazný David Skokan.

Utkání jsme sledovali on-line. Čtěte ZDE.

Plzeň chtěla doma získat dva mečboly, ale už před zápasem domácí zasáhly dvě velké rány: Kvůli zranění nemohli do zápasu zasáhnout jak důrazný Michal Dvařák, tak útočník elitní formace Nicholas Johnson.

Furch i Mazanec si vybrali slabší chvilky

Slavia se také ujala vedení, protože v patnácté minutě Mazanec propustil za svá záda hodně lacině ránu Tomici.

Tenhle moment s domácími ještě nezametl. Indiáni totiž necelé dvě minuty na to gólem Kratěny srovnali a už 21 vteřin po začátku druhé třetiny šli do vedení, když naopak podobné zavání Furcha využil ránou mezi betony z velkého úhlu Kovář.

Druhou třetinu hodně ovlivnily emoce po sérii tvrdých zákroků. Mluvit se bude hlavně o ataku Komy na skloněného Kováře. Vyrovnávací branku Kadlece navíc musel posvětit až videorozhodčí.

Plzeňskému tlaku v závěru ubralo vyloučení Vampoly

Hosté hráli hodně důrazně a svým pohybem dělali Plzni velké problémy.

To se ukázalo nakonec i při klíčovém momentu utkání. Hertl v přesilovce obkroužil bránu a nedokázal zasunout puk za Mazance, na brankovišti ale zůstal úplně sám Skokan a ten dorážkou rozhodl o vítězství sešívaných.

Plzeň se pak sice tlačila za vyrovnáním, ale Straka své dvě velké šance spálil a závěr zápasu pak Indiánům zkomplikovalo zbytečné vyloučení Vampoly. Nic už se nestalo ani při hře domácích bez brankáře.

Série pokračuje v pondělí v Praze a o dva dny později se bude jistě hrát také v Plzni.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kratěna (Jan Kovář), 21. Jan Kovář (Kratěna) - 16. Tomica (V. Růžička ml.), 30. Kadlec (Koma, Alinč), 51. Skokan (Hertl, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 8236 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Martin Straka - Lev, Vampola, Pletka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Petruška, T. Sýkora, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Koma, Holub, Kolařík, Kempný, od 21. navíc Kuboš - Micka, P. Jelínek, Poletín - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Žejdl, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.