Slavia vykročila za postupem. Máme větší sebevědomí, doufá Mikulík

Daniel Poláček Daniel Poláček
4. 4. 2016 7:29
Není překvapivé, že po čtvrtině baráže mají nejblíže k extralize hokejisté mistrovského Litvínova. Hned za nimi ční slávisté, kteří chtějí rychle povýšit zpět mezi elitu. O víkendu ukázali, že kvalita jim nechybí. V pátek porazili extraligové Karlovy Vary 4:2 a v neděli smetli Jihlavu 5:0.
Milan Mikulík má v baráži na kontě tři body (2+1) ze tří duelů.
Milan Mikulík má v baráži na kontě tři body (2+1) ze tří duelů. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Není překvapivé, že po čtvrtině baráže mají nejblíže k extralize hokejisté mistrovského Litvínova. Hned za nimi ční slávisté, kteří chtějí rychle povýšit zpět mezi elitu. O víkendu ukázali, že kvalita jim nechybí.

V pátek porazili extraligové Karlovy Vary 4:2 a v neděli smetli Jihlavu 5:0. Přestože fanoušci Pražanů ani v jednom případě nenaplnili čtyřtisícovou kapacitu Edenu, vytvořili, jak to umí, bouřlivou atmosféru. V ní Slavia neprohrála od začátku února, drží už osmizápasovou šňůru výher.

"Když sem soupeř přijede, je to pro něj těžké. Diváci jsou tu namačkaní na sobě a ženou nás dopředu. My si pak víc věříme," tvrdí Milan Mikulík.

Krutý výsledek, zní z Jihlavy

Zkušený útočník, jenž loni nastupoval v Bělorusku, má za sebou řadu barážových bitev s Mladou Boleslaví. Nyní bojuje v sešívaném dresu. Proti Jihlavě patřil k ústředním postavám večera. Ve 14. minutě otevřel skóre duelu, v němž do té doby kralovali hosté: "Rozhodující bylo, že jsme přečkali první třetinu, Saša (brankář Alexandr Hylák) nás podržel. Dali jsme ale první gól, v takových zápasech to hodně znamená."

Mikulík zvedl ruce nad hlavu poté, co rozvlnil síť střelou z mezikruží. "Vlastně jsme dali gól z ničeho," prohlásil Tomáš Jiránek, který v polovině duelu zvýšil na 3:0. Postupem času bylo jasné, že už není o co hrát. "Když dáme dva tři góly, každý tým trošku odejde," ví Jiránek.

Pražané nakonec zvítězili 5:0. Jako první tým v letošních barážových kláních dokázali udržet čisté konto. "Výsledek je pro nás hodně krutý," řekl na tiskové konferenci asistent jihlavského trenéra František Zeman.

Příště – tedy v úterý – to Slavia nebude mít tak snadné, jelikož nastoupí na půdě Dukly. A jak je známo, v baráži zatím vítězí jen domácí. "Příště to ale bude těžší pro všechny, protože se zápasy hrají hodně za sebou," všímá si Mikulík. "Každému ubývají síly, ale doufám, že výhoda bude na naší straně. Máme větší sebevědomí, teď jsme dali nějaké góly a ofenzivu máme rozloženou do víc pětek."

Slavii pomohly i Vary

Sešívaní už dohromady nasázeli 11 branek. Karlovarští jsou na tom stejně, Litvínov je pouze o gól horší. Zato Jihlava má zatím na kontě slabých pět branek.

Přestože ještě rozhodně neztratila šanci na postup, nachází se v nejsložitější situaci. Kromě toho, že získala jen dva body, řeší problémy se soupiskou. Pětice hráčů, která pomohla vybojovat postup, nemůže nastoupit proti Karlovým Varům, svému mateřskému klubu. Západočeši si ze své "farmy" navíc stáhli také brankáře Davida Honzíka.

Ten v první lize exceloval, Slavii vychytal hned třikrát. Jeho parťák Jakub Škarek úspěšný nebyl. Pražané však neřeší, koho budou zasypávat střelami. "V první řadě se soustředíme na sebe a pak se připravujeme na soupeře jako celek, ne jen na gólmana nebo nějakého hráče," tvrdí Mikulík.

Faktem je, že 16letý Škarek na výhru proti sešívaným stále čeká. V baráži zatím zažívá dost rozdílné zápasy. Už dvakrát dostal minimálně pět gólů, ovšem rovněž svedl bravurně zkrotit litvínovské střelce, když vychytal vítězství 2:1 po nájezdech.