Sport Sport, Red Spo
25. 1. 2009 19:55
Slavia Praha - Karlovy Vary 7:3, Třinec - Pardubice 5:3
Tomáš Micka sestřelil Karlovy Vary čtyřmi brankami
Tomáš Micka sestřelil Karlovy Vary čtyřmi brankami | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

14. M.Boleslav 45/52

Praha - Hokejisté pražské Slavie nadále vévodí české O2 extralize a nic na tomto faktu nezměnilo ani pětačtyřicáté kolo. Obhájce trofeje v nedělním utkání porazil v repríze loňského finále Karlovy Vary 7:3 a utekl druhým Pardubicím na rozdíl tří bodů.

Východočeši totiž později neuspěli na ledě Třince, odkud si vezou porážku v poměru 3:5.

Odpolední zápas Slavie se proměnil ve „one man show" útočníka Tomáše Micky, který do sítě západočeského celku nastřílel hned čtyři branky.

Diváci v pražské O2 aréně byli od úvodních minut svědky gólových hodů, vždyť na první branku čekali jen jedenasedmdesát vteřin. Účet střetnutí otevřel po Jelínkově střele pohotovou dorážkou kanonýr Jaroslav Bednář.

Slavia na začátku dominovala a na rozdíl dvou branek brzy zvýšil syn domácího kouče Vladimír Růžička. A když vzápětí zaznamenal svou první trefu v zápase také Tomáš Micka, vyklidil Lukáš Mensator branku a na jeho místo přišel náhradník a jmenovec Sáblík.

Hosté naznačili případný návrat do duelu v patnácté minutě, kdy snížil David Zucker, ale Slavii vrátil ještě před první přestávkou tříbrankový náskok Micka.

Tentýž útočník deptal karlovarské hráče i ve druhé třetině a v sedmatřicáté minutě dokonce završil svůj hattrick po odvážném individuálním průniku.

Pětadvacetiletý odchovanec pražského týmu neměl nadále dost a ještě před koncem druhé třetiny zvýšil po souhře s Růžičkou už svým čtvrtým gólem na 6:1

Za hosty pak jen nejprve kosmeticky upravoval výsledek na začátku třetí části Skuhravý a po něm i David Zucker. Konečné slovo měl ale přeci jen úřadující mistr, jenž stanovil v poslední minutě konečný stav na 7:3 zásluhou Doležala.

Pardubice padly v Třinci. Mizérie Sparty pokračuje

Bodovou „dotahovanou" s obhájcem trofeje tentokrát nezvládly Pardubice. Ty nedokázaly navázat na páteční výhru nad Kladnem a ztratily všechny body na ledě Třince, kde prohrály 3:5.

Východočeši měli sice zápas dobře rozehraný, když vedli po úvodní části 1:0, jenže v prostředním dějství se domácí vzepjali k velkému obratu a třemi góly vývoj střetnutí otočili.

Hosté sice po dalších gólech na obou stranách závěr utkání zdramatizovali, když osm minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky Koukal, ale kýžené vyrovnání se jim už nakonec nepodařilo. Naopak při závěrečné powerplay pečetil konečný stav na 5:3 ve prospěch domácích Vojtěch Polák.

Snadné vítězství svého týmu viděli diváci v Liberci, kde jejich hokejisté jasně deklasovali Zlín 6:0. Bílí Tygři tak i nadále pokračují v herním zlepšení a možnost účasti v playoff se jim zase o něco přiblížila.

Jejich největší soupeř v boji o přímou účast, Vítkovice, totiž v neděli neuspěl na hřišti Plzně, kde díky dvěma gólům z poslední třetiny prohrál 1:3.

Sérii špatných výsledků prodloužili hokejisté Sparty. Holešovický celek si připsal celkově už šestou porážku v řadě, když tentokrát padl ve Znojmě, také díky dvěma brankám Romana Erata, 2:4.

Důležité tři body nakonec ztratilo i Kladno, které v domácím prostředí podlehlo Českým Budějovicím 3:4. Po dvou vyrovnaných třetinách rozhodl o vítězství hostujícího týmu šest minut před koncem Ondřej Veselý.

Silnou vůli pak předvedli hráči Litvínova. Severočeši prohrávali v souboji s Mladou Boleslaví po první třetině již 0:3, ovšem dokázali za dalších sedmatřicet minut vyrovnat a vynutit si tak následně prodloužení a samotatné nájezdy. V nich jim nakonec vystřelil i jeden bod navíc Martin Jenáček.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (4:1, 2:0, 1:2)
2. Bednář (Jelínek, Sklenář), 5. Růžička (Kadlec, Micka), 8. Micka (Špelda), 18. Micka (Růžička, Sloboda), 37. Micka, 39. Micka (Růžička, Doležal), 60. Doležal (Čermák) - 15. Zucker (Procházka), 42. Skuhravý (Dej), 55. Zucker (Procházka)
Počet diváků: 5918
Slavia: Furch - Kadlec, Špelda, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Vašíček - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Jelínek, Sklenář - Micka, Růžička, Doležal - Holec, Čermák, Endál.
K.Vary: Mensator (8. Sáblík) - Řezníček, Dobroň, Němec, Duben, Prošek, Mudroch, Čutta, K. Černý - Dej, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Kristek, Sailer - Melenovský, Pech, Skladaný - Zaťovič, M. Procházka, Zucker.