reklama

Slavia se potápěla, chtěl jsem odejít. Nebylo by to ale fér, říká trenér Slavie Razým

Milan Razým Milan Razým autor: Milan Kammermayer
Odešly kompletní dvě formace top hráčů. Tým doplnili mladíci a srdcař Jan Novák. Výsledek? Série pěti vítězství, skvělá nálada v kabině a aktuálně čtvrté místo, které by Slavii zaručovalo přímý postup do play off. "Kdo chtěl, ten odešel. Kádr se povedlo znovu stabilizovat a daří se nám," usmívá se slávistický kouč Milan Razým. O svých myšlenkách na odchod, náladě kabiny i současných ambicích mluvil v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.

Slavia vyhrála už pětkrát v řadě, celkem pak poosmé z posledních devíti zápasů. Nepřekvapuje vás, jak dobře váš tým šlape?

Přiznám se, že ano. Musím ale říct, že kluci makají a snaží se odvádět maximální výkony. Hrajeme poctivý hokej, pokud u něj vydržíme i nadále, ty výsledky se dostaví. Skvěle nám taky chytají oba gólmani. Vlastně ani nechci říkat, že mě to překvapuje, protože tomu týmu vážně věřím.

Věkový průměr mančaftu je pouhých 24 let, a to ho ještě hodně "kazí" veteráni Kolařík s Novákem. Je to v něčem jiné, trénovat takhle mladý tým?

Mladší hráči jsou z mé zkušenosti ochotní více poslouchat pokyny trenérů. Občas to pak ale bývá na škodu, protože je ta taktika zbytečně svazuje. Těm starším do toho není třeba tolik kecat, ty je třeba nechat hrát. Vědí sami dobře, co potřebují a co mají dělat.

V posledních týdnech tým opustilo více než deset hráčů, většinou z prvních dvou formací. Jaká je teď podle vás kvalita týmu?

Já nechci srovnávat, jaká byla před tím a jaká je teď. Jsem v prvé řadě rád, že se ten tým povedlo doplnit a že jsme konkurenceschopní. Kdo chtěl odejít, ten šel. Mě těší, že zase hrajeme důstojnou roli. Sezona je ale ještě dlouhá.

Slavia po obměně kádru vyhrává. Bylo to těžké, teď ale šlapeme parádně, říká 22letý kapitán Knot Slavia po obměně kádru vyhrává. Bylo to těžké, teď ale šlapeme parádně, říká 22letý kapitán Knot Čtěte zde

Co vedlo vás osobně k tomu, že jste na Slavii dál zůstal?

Přiznám se, že jsem už ty myšlenky na odchod měl. Vypadalo to, že se klub potápí. Pak jsem si ale řekl, že přece odejít může člověk vždycky a ještě to zkusím. Navíc by to ani nebylo fér vůči kolegům.

Jaká je teď v kabině atmosféra? Přeci jen se vyměnila téměř polovina hráčů...

Teď je to dobré. Hodně tomu napomáhá ta vítězná šňůra. Kdyby se šlo od porážky k porážce, třeba by to bylo jiné. S vítězství roste chuť do další práce a na týmu to je vidět.

Co ambice? Hovořilo se o jejich přehodnocení, ale aktuálně vám patří čtvrté místo, které by vám zaručovalo přímý postup do play off...

Já se na tabulku raději nekoukám. Když se ale ten tým rozpadl, to jsem se podíval, jak to vypadá dole a jak to máme bodově. Je to fráze, ale my opravdu jdeme zápas od zápasu a nemáme žádné ambice. Chceme prostě vyhrávat a dělat radost sobě a hlavně fanouškům.

Kdo ve Slavii nechtěl být, ten odešel. Tým je ale silný, chceme play-off, říká navrátilec Novák Kdo ve Slavii nechtěl být, ten odešel. Tým je ale silný, chceme play-off, říká navrátilec Novák Čtěte zde

Jak se změnil herní projev? Bavil jsem se s hráči a všichni říkali, že kladete důraz zejména na totální defenzívu. Je to pravda?

Máte pravdu. Vedení přehodnocovalo cíle, my museli přehodnotil naši hru. Odešla nám velká kvalita, každý musí vědět, na co má. Prioritou je pro nás obrana, takový ten poctivý hokej. Zatím to přináší ovoce.

Jak vypadá finanční situace Slavie teď? Zajímáte se o to?

Já jsem se zajímal jen o doplnění kádru, které jsme zoufale potřebovali. Řešili jsme s vedením, na které hráče máme. Jinak ale vůbec, podle mého to není naše starost. My jsme zodpovědní za sportovní stránku.

Má už Slavie to nejhorší za sebou?

Chci věřit, že ano. Teď máme zase klid na práci, máme dostatečný počet hráčů. Je jen na nás, zda budeme vyhrávat.

reklama