reklama

Slavii zaskočilo video na Youtube. Kde je těch 500 tisíc?

Video, na kterém trenér Vladimír Růžička vysvětluje, proč nenechá ani za 500 000 hrát hokejistu, který nemá dostatečnou výkonnost. Sport
Hokejová Slavia v oficiální tiskové zprávě naznačuje, že půl milionu korun, které Vladimír Růžička přijal od otce jednoho z hokejistů, neskončilo v pokladně klubu, ale v kapse hokejového kouče.

Praha - Vzal si trenér Vladimír Růžička úplatek do vlastní kapsy, nebo jen důvtipně zatočil s bohatým otcem, který si myslel, že za půl milionu korun koupí v týmu místo svému synovi?

Na tuhle otázku hledá od konce minulého týdne usilovně odpověď především hokejová Slavia. Majitele klubu zaskočilo video, které pár týdnů před začátkem mistrovství světa v Praze někdo nahrál na Youtube.

Pátrání v Edenu totiž zatím údajně směřuje k verzi, že si trenér reprezentace vzal peníze od bohatého rodiče do vlastní kapsy. V účetnictví klubu se je totiž údajně nedaří dohledat, majitelé si navíc prý ani nejsou vědomi toho, by se z takových peněz opravovala tělocvična, jak Růžička nakládání s přijatou sumou na videu vysvětluje.

Na snímku datovaném k roku 2014, ale publikovaném před pár týdny, je zachycena debata mezi nespokojeným rodičem, který v letech 2012 a 2013 prý hokejové Slavii věnoval celkem půl milionu korun, a právě trenérem Růžičkou, který tehdy "sešívané" ještě jako trenér i generální manažer vedl.

Celé video je přiloženo také k tomuto článku.

Slavia: Jsou to osobní aktivity Růžičky

Rodič-sponzor si v něm stěžuje, že za 500 tisíc, které Růžičkovi dal, jeho syn v týmu Slavie "nedostal šanci", ačkoliv mu prý bylo slíbeno, že se o to "Růžička postará". Trenér přiznal, že 500 tisíc je fakt docela hodně a pak mluvil o tom, že to byl z jeho pohledu sponzorský dar klubu, který za peníze opravil mládeži posilovnu, mladý hokejista mohl v klubu navíc dál trénovat. I když na to neměl.

Jinými slovy: Reprezentační trenér 500 tisíc od rodiče přijal, ale syna z výkonnostních důvodů stejně hrát nenechal. Za Vladimíra Růžičku se poté i v diskuzi na serveru Aktuálně.cz postavila drtivá většina čtenářů. Rerezentačního kouče chválili za to, že je neúplatný a vtipně zametl s otcem, který si myslel, že kariéru syna může koupit.

Současní majitelé Slavie, kteří jsou s Růžičkou po loňském rozchodu v rozepři, pořízené video ale hodně nepříjemně překvapilo. I proto, že půl milionovou sumu nemohou nikde dohledat. Majitel klubu Vladimír Pitter dnes vydal k celé záležitosti také tiskovou zprávu s tím, že takhle nenechá špinit jméno Slavie a naznačil, že peníze nejspíš skončily u Růžičky. 

"Mohu potvrdit, že se jednalo o osobní aktivity pana Růžičky a nikoliv o klubové a ze vzniklé situace jsem velmi zaskočen," prohlásil v tiskové zprávě Pitter.

Hledá se otec, který video pořídil

Klub teď prý hledá klíčového svědka: otce, který rozhovor s trenérem Vladimírem Růžičkou skrytou kamerou zaznamenal, a který peníze nejspíš přímo Růžičkovi vyplácel. "Pakliže se nám to podaří, tak podle toho zaujmeme další postoj, protože nenechám takto poškozovat jméno Slavie," tvrdí Pitter.

"Nejsme si vědomi, že bychom v daném období obdrželi takovýto sponzorský dar, ať už na akciovou společnost, občanské sdružení (dnes spolek) nebo nadační fond, který by souvisel s tím, co je ve videu popisováno," prohlásil Pitter, který se v době, kdy se před rokem, kdy bylo video pořízeno, stal většinovým vlastníkem Slavie.

V následujících měsících se Růžička s majiteli Slavie ve zlém rozešli a trenér pak z Edenu odešel dělat vedle práce u reprezentace ještě konzultanta do Chomutova.

Růžička: Tohle je rána pod pás

Sám Růžička, který nyní připravuje české mužstvo na domácí šampionát, se k celé věci vyjádřil už včera pro televizi Nova. Variantu, že od rodičů vybíral úplatky, označil za nesmyslnou. 

"Já si myslím, že v tomhle nemám žádný problém. Kdo mě zná, tak ví, že výkonnost je daná. Kdo tu výkonnost nemá, tak zkrátka nemůže hrát," řekl Růžička pro TV Nova. "On byl špatný. To už byl kluk, kterému bylo kolem 20 let," dodal, proč mladého hráče nenasazoval. 

Zároveň označil akci otce za těžkou ránu pod pás. "Ten chlap pak začal řešit nějaké věci a že to video zveřejní teď před mistrovstvím světa, aby to bylo sledovaný víc jak Nagano," řekl Růžička portálu TN.cz. "Bude mistrovství světa a nechci to řešit. Pak uvidím, co s tím budu dělat. Ale byla to rána pod pás. To každopádně. Velká rána."

reklama