Slávisté podlehli Kladnu a klesli na dno extraligy

5. 2. 2012 20:50
Vedoucí Sparta prohrála v Karlových Varech

Praha - Hokejistům Slavie pomalu mizí sen o postupu do předkola play off extraligy. Ve 47. kole podlehli na domácím ledě Kladnu 2:3, když v 59. minutě za nerozhodného stavu skóroval hostující Jiří Bicek.

Slavia po další porážce klesla na úplné dno tabulky, Karlovy Vary i Mladá Boleslav totiž své zápasy zvládly.

Pražané přitom dvakrát vedli. Na začátku první třetiny se trefil Lukáš Žejdl a v úvodu druhého dějství Tomáš Micka. Rytíři ale vždy dokázali vyrovnat.

Postaral se o to dvěma góly obránce Jason Lepine. Když už se zdálo, že utkání půjde do prodloužení, tak Bicek zařídil Kladnu tři body.

Boleslav veze body z Litvínova, Sparta i Plzeň vyhrály
Karlovarští vyhráli ve Vítkovicích, rozhodl Mikeska

Karlovy Vary na domácím ledě přetlačily lídra tabulky Spartu 2:1. Domácí byli v úvodu zápasu efektivnější a díky brankám Peta Kumstáta a Martina Zaťoviče vedli po první třetině 2:0. O snížení hostů se ve 40. minutě postaral z dorážky Alex Foster.

Třetí dějství tak slibovalo ještě velké drama. Sparta si sice opravdu vytvořila několik slibných šancí, ale Lukáš Mensator v brance Energie se už podruhé překonat nenechal. Vary tak zvítězily, díky třem bodům přeskočily Slavii a dál živí naději postup do vyřazovací části.

Druhá Plzeň stáhla náskok Sparty v čele tabulky na čtyři body, když porazila Zlín na jeho ledě 2:1. Západočeši se ujali vedení na začátku druhé třetiny, kdy kapitán Martin Straka šikovně tečoval střelu Ondřeje Kratěny. Zlín se dočkal vyrovnání až v 51. minutě. To se z mezikruží trefil Tomáš Linhart.

Domácí se ale neradovali dlouho. O 56 vteřin později plzeňský Jan Kovář dorážel ze vzduchu ránu Václava Pletky, kotouč přeloboval gólmana Sedláčka, spadl mu na záda a odtud se odrazil do brány. Zlín už pak ztrátu nedohnal ani v následné powerplay a do první šestky zaručující play off se tedy zatím nepodívá.

Třinec vedl 5:1, nakonec se bál o výsledek

Dramatickou gólovou stíhací jízdu zažili diváci v Třinci. Tam Oceláři hostili o předkolo bojující Litvínov. Když v 37. minutě upravoval domácí David Květon už na 5:1, zdálo se, že nic jiného než výhra nemůže třinecké hráče potkat. Jenže Litvínov nasadil k drtivé koncovce a po gólech Jareše, Gerháta a Ručinského byl stav minutu před koncem zápasu z pohledu hostů už jen 4:5.

Sedm vteřin před vypršením základní hrací doby ale domácím pojistil tři body Martin Lojek, když využil powerplay hostujícího týmu a uklidil o mantinel puk do prázdné branky. Třinec tak nakonec porazil Litvínov 6:4 a i Severočechům už se šance na účast v předkole tenčí.

V Českých Budějovicích se odehrával souboj dvou sousedů v tabulce. Čtvrtý Mountfield hostil páté Bílé Tygry z Liberce. A zápas to byl vyrovnaný. V 5. minutě se ujali vedení domácí. Lukáš Květoň z dorážky trefil odkrytou klec. Dlouho se pak nemohl prosadit ani jeden z týmů. Na začátku třetí třetiny nakonec vyrovnal liberecký Lukáš Vantuch a utkání šlo do prodloužení.

V něm měli víc štěstí domácí, když gólem zajistil Budějovicím bod navíc Pavel Kašpařík. Ani jeden z týmů si ale v umístění nepolepší ani nepohorší.

Skvělý obrat Mladé Boleslavi

Poslední Mladá Boleslav předvedla na svém ledě velký obrat. Ve 28. minutě prohrávala s Pardubicemi už 1:3. Ještě do konce druhého dějství ale domácí vyrovnali a v závěrečné části přidali další dva góly.

Hosté sice v 58. minutě snížili na rozdíl jedné branky, ale dotáhnout manko už nedokázali. Mladá Boleslav tak vyhrála 5:4 a opustila poslední místo tabulky.

Rozdílový gól si připsal Roman Tomas, pro kterého to byla druhá přesná trefa v tomto zápase.

Skvělé představení nabídli svým fanouškům hokejisté Komety Brno, kteří rozstříleli Vítkovice vysoko 8:2. Výjimečný výkon podal útočník Leoš Čermák, který si připsal šest kanadských bodů za dvě branky a čtyři asistence. Produktivní byl i jeho spoluhráč Vojtěch Němec, autor dvou gólů a tří brankových přihrávek.

47. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Žejdl (T. Hertl, Sklenář), 21. Micka (Kolařík) - 12. Lepine (L. Procházka, M. Látal), 23. Lepine (Kameš, Patera), 59. Bicek (Patera, Bílek). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4196.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Valach, Krejčí, Kolařík, Šulc, Dresler, J. Krejčík - Pospíšil, Krenželok, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Tomica - P. Jelínek, Dušek, J. Doležal - Žejdl, T. Hertl, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.

Kladno: Chábera - Kameš, J. Drtina, Pavlů, Lepine, David Růžička, L. Procházka, od 31. navíc Piskáček - Bicek, Patera, Bílek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Eberle, Lukáč, M. Látal - Valský, Melka (21. Kuchler), Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kumstát (Pech), 17. Zaťovič (Kumstát, Gřegořek) - 40. Foster (Kasík). Rozhodčí: Homola, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 3787.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gulaši, M. Rohan, Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Prošek - Košťál, Skuhravý, Zucker - Zaťovič, Pech, Kumstát - Kotrla, T. Sýkora, T. Klíma - Dej, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Sparta Praha: Pöpperle - Košťálek, Sersen, Milam, Kasík, Philipp, D. Kočí, Kučný - S. Treille, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Lapšanský, Forman - Přibyl. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branka a nahrávky: 51. Linhart (Ondráček, Roman Vlach) - 22. Martin Straka (Kratěna), 52. Jan Kovář (Pletka). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Kis, J. Svoboda. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4279.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Melenovský, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: R. Vlach a Turek.

Plzeň: A. Svoboda - Kaberle, Marušák, Modrý, St. Pierre, J. Jeřábek, Frolo, Vykoukal - Duda, Jan Kovář, Pletka - Stránský, Martin Straka, Kratěna - Michal Dvořák, Pitule, Johnson - Vostřák, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 6:4 (4:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Ostřížek (Orsava, Hampl), 3. Varaďa (Kůrka, Bonk), 10. Peterek, 12. Polanský (Kůrka, Zíb), 37. D. Květoň (M. Hořava), 60. Lojek - 24. Smolka (Kafan), 53. Jareš (Jenáček, Ručinský), 55. Gerhát (Jareš, Jenáček), 60. Ručinský (V. Hübl). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 3049.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Hudec, od 13. min. navíc Cartelli - Kůrka, Bonk, Varaďa - Hrňa, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, Hampl. Trenéři: Tlačil a Janků.

Litvínov: Franěk (12. Nechvátal) - Černošek, Kousalík, Gula, Jareš, Stříteský, Kubát, Brejčák, Skuhrovec - Černý, V. Hübl, F. Lukeš - Gerhát, Jenáček, Ručinský - Majdan, Frolík, Trávníček - Šrámek, Smolka, Kafan. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branka a nahrávky: 6. L. Květoň (Langhammer, Kotalík), 64. Kašpařík (Krajnc, Kotalík) - 45. Vantuch (P. Nedvěd). Rozhodčí: Šindler, Müllner (SR) - Dřínovský, Jindra. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4473.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Kolarz, Němeček, J. Novák, Vráblík - Červený, Kašpařík, Šimánek - Švihálek, Laghammer, L. Květon - Gulaš, Kotalík, Burian - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Štich, Moravec, Holub - Bulíř, P. Nedvěd, Klimenta - Bortňák, Vak, Víšek - Bárta, Urban, Vantuch - Kica, Špaček. Trenéři: Kalous a Pešán.

BK Mladá Boleslav - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Jiránek (Vrbata), 36. Mikulík (D. Výborný, Žabka), 40. Tomas (Čutta, D. Výborný), 47. Podkonický (Vrbata, Balaštík), 56. Tomas (D. Výborný) - 5. Kolář I (Starý, V. Kočí), 24. Kolář I (Koukal), 28. Kolář II (Píša), 58. Starý (Kolář I, Koukal). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc Píša (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3545.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Čutta, Hay, Chaloupka, Mozík, Baldwin, Rýgl, Beňovič - Mikulík, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Loskot, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Kolář II, M. Drtina, Borer, Havíř - Kolář I, Koukal, Starý - Radil, Nahodil, Somík - Markovič, Kousal, Buchtele - T. Nosek, T. Zohorna, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 8:2 (3:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Holec (Erat, Malec), 17. Žižka (Němec, Čermák), 19. Čermák (Kováčik), 21. Jakub Svoboda (Němec, Čermák), 24. Holec (Koreis), 39. Němec (Čermák, Jakub Svoboda), 47. Čermák (Němec, Kováčik), 58. Němec (Čermák, Žižka) - 1. R. Hruška (Pohl, Ovčačík), 32. Ujčík (Kudělka). Rozhodčí: Polák, Blecha - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7, navíc Malík (Vítkovice) 10 min.. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 6811.

Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Malec, M. Hruška, Vašíček, Bičánek - Němec, Čermák, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - T. Svoboda (41. Haluza), Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Vítkovice: Málek (24. Šindelář) - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Voráček, Punčochář, Ondrušek - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, R. Hruška, Klimek - T. Káňa, Húževka, Štefanka - Šedivý, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.