reklama

Slávistický odchovanec Málek bude chytat za Spartu

Roman Málek v akci. Roman Málek v akci. autor: Lukáš Drštička
Veterán Roman Málek bude až do konce sezony hostovat z Vítkovic ve Spartě.

Vítkovice - Šestatřicetiletý veterán Roman Málek, kterého pro velký hokej vychovala Slavia, bude až do konce sezony chytat v pražské Spartě. O překvapivém hostování dlouholeté opory "sešívaných" informoval ve středu web Vítkovic, kde Málek působí od roku 2011.

„Romanovi se letos nedařilo podle představ. My nyní máme Dana Dolejše a Filipa Šindeláře, který v posledních zápasech chytá fantasticky. Roman Málek v pozici brankářské trojky, to není přínos ani pro něj, ani pro nás. Sparta o něj projevila zájem a my jsme se i po domluvě s Romanem rozhodli jej na hostování do konce sezony do Sparty uvolnit,“ sdělil k odchodu Málka generální manažer Vítkovic Petr Husička.

Letošní extraligový ročník šestatřicetiletému rodákovi z Prahy zatím příliš nevychází. Za Steel odchytal jen jedenáct zápasů, během kterých inkasoval 35 gólů při úspěšnosti zákroků 89,52%. K jedenácti extraligovým zápasům je potřeba přičíst také odchytané střetnutí s HC Davos na 87. ročníku Spengler Cupu.

Málek se stane aktuálně pátým Sparťanem, který hrával za Vítkovice a celkově sedmým exvítkovickým hráčem, který v letošní sezoně v Holešovicích působí, počítáme-li i trenéra A-mužstva Zdeňka Motáka a trenéra juniorky Darka Stránského.

Konkurenty zkušeného brankáře v brance Sparty budou Tomáš Pöpperle a mladík Filip Novotný.

reklama