reklama

Slavné jméno dělá problémy. Jordána si pletou s hvězdou NBA

Michal Jordán má v Americe vtipný problém: Lidé si ho pletou s bývalou hvězdou NBA. Michal Jordán má v Americe vtipný problém: Lidé si ho pletou s bývalou hvězdou NBA. autor: Reuters
Český obránce Michal Jordán má v Americe problémy. Lidé si ho často pletou s jeho skorojmenovcem Michaelem Jordanem.

Praha - Je mu třiadvacet let, v NHL zatím odehrál jen pět zápasů, ale domů mu od fanoušků stejně chodí žádosti o autogramy i
poděkování za jeho celoživotní přínost sportu.

Takhle jméno Michala Jordána mate v Carolině americké fanoušky, kteří si ho pletou se slavným basketbalistou Michaelem Jordanem.

"Máme to na talíři pořád. Lidé se na to hodně ptají, je to srandovní. Už chybí jen, abych měl to číslo 23," směje se tomu nadějný český obránce.

Občas se splete i pošťák, Jordán přebírá basketbalistovi dopisy

Jordán se se svým slavným skoro jmenovcem zná. Oba se v útrobách stadionu potkávají čast. Český hokejista hraje AHL za Charlotte Checkers, slavný basketbalista zase vlastní tamní Bobcats hrající NBA a z VIP lóže často Jordánovy výkony sleduje.

Když loni český bek vstřelil branku a jeho jméno se objevilo na kostce stadionu, basketbalista vstal a radostí pumpoval paží.

"Párkrát jsme se v útrobách stadionu potkali. Jednou mně dokonce přišla obálka, otevřel jsem jí a na první straně byl dopis na A4. PSali, jak si mě váží jako člověka, že jsem udělal pro ten sport hodně," vypráví s úsměvem Jordán.

Na Twitter mi píšou, že jsem lepší než LeBron

"Jak jsem četl dál a dál, začalo mi růst sebevědomí. Pak jsem ale vytáhl fotky a byl tam Michael Jordan. Tak jsem sklopil uši, spoluhráči se mi zasmáli a předal jsem to do správných rukou."

Podobné problémy se jménem řeší Jordán v podstatě na každém rohu. Pletou si ho pracovníci na hotelu, jeho pas si trochu déle prohlíží i celníci. "Přitom jsem Michal a Jordan byl Michael," diví se.

"Ale pletou si mě i na  twitteru, kde mám přitom svou fotku s českou vlajkou. Nechápu to, ale pořád mi lidé píšou, že jsem lepší než LeBron James nebo Kobe Bryant."

reklama