reklama

Šlégr: Zhubl jsem 10 kilo. Chci ještě vyhrát ligu

Jiří Šlégr plánuje ve 42 letech velký návrat. Usilovně trénuje, aby mohl hrát od září za Litvínov extraligu. Jiří Šlégr plánuje ve 42 letech velký návrat. Usilovně trénuje, aby mohl hrát od září za Litvínov extraligu. autor: Eduard Erben
"Chci se vrátit k hokeji a hrát za Litvínov extraligu. Mým cílem je vyhrát pro Litvínov titul," říká Jiří Šlégr, který ve 42 letech plánuje velký návrat.

Praha - Už se nemohl dívat, co se kolem něj děje, a tak praštil do stolu a složil poslanecký mandát (video zde). Jiří Šlégr cítí, že v Poslanecké sněmovně nebyl šťastný a chystá velký návrat. Návrat na extraligový led.

Je mu sice dvaačtyřicet, ale myslí to úplně vážně. Ve své kariéře vyhrál, co se dalo, ale úspěch s mateřským Litvínovem mu chybí.

Šlégr proto už čtyři měsíce tvrdě trénuje a doufá, že se vrátí do takové kondice, aby mohl od září zase nastupovat v obraně Litvínova. 

"Každý má mít v životě své cíle a mým cílem je vyhrát s Litvínovem titul," říká Šlégr v rozhovoru pro Aktuálně.cz, co ho žene dopředu.

Platí pořád, že se chcete vrátit a hrát extraligu?
Na tom se nic nemění. Každý den usilovně trénuji a snažím se o to, abych se dostal zpátky do takové kondice, abych hokej na nejvyšší úrovni zvládal. Jak to celé dopadne, to uvidíme až v srpnu, jak mé tělo zvládne dvoufázová zátěž na ledě a také, co mi dovolí má záda.

Kvůli tomu jste taky odešel ze sněmovny?
Dá se říct, že ano. O tom, že bych se vrátil k hokeji, jsem začal vážně přemýšlet už na jaře, když jsem s Litvínovem trénoval a byl připraven nastoupit v případě, že by se kluci dostali do finále.

A teď to, co se ve sněmovně v posledních dnech děje, to byla taková poslední tečka. Když jsem slyšel proslov pana premiéra a viděl reakci koaličních partnerů, kteří mu zatleskali, je asi něco špatně. 

V hokeji jste něco odehrál, musíte to cítit: Máte fyzicky na to, abyste extraligu na podzim hrál?
Věci musíte dělat se sebevědomím, tak do toho jdu i já. Připravuji se na to, že budu hrát. Ale znovu zopakuji, že uvidíme v srpnu. Pokud mně záda dovolí maximální tréninkovou zátěž, dovolí mně hrát naplno i v zápasech. 

Teď se cítíte jak, záda vás bolí?
Záda mě ted bolí asi tak, jako každého. I vás určitě někdy bolí. Musím ale říct a poklepat, že je to lepší. Hlavně proto, že jsem zhubl asi deset kilo. Za tu dobu, co se teď čtyři měsíce usilovně připravuji, mě záda chytla jen jednou. 

Připravujete se sám?
Ano. Skoro celý život jsem hrál v NHL, jsem na individuální přípravu zvyklý. Vím, co potřebuji. Hodně běhám, jsou tam i cviky na skákání a podobně. Trénuji každý den, dnes sem makal ráno a půjdu trénovat i odpoledne. 

Jak jste se domluvil s Litvínovem?
Domluvili jsme se tak, že se budu připravovat individuálně a na začátku srpna vyjedu s týmem na led. Tam uvidíme, co půjde. V tuhle chvíli se ani nijak jinak domluvit nejde. Trenéři teď prostě nemohou vědět, jestli budu schopný hrát extraligu a mohou se mnou počítat do sestavy.

Existuje v Litvínově i plán B? Tedy plán, že byste nemohl hrát hokej?
Každý by měl mít v životě nějaké cíle. Pro mě je to vyhrát s Litvínovem titul. Pokud bych u toho nemohl být na ledě, chtěl bych určitě u týmu zůstat. Pomáhat jim s trénováním na ledě, ale zároveň předávat klukům i něco navíc po tréninku.  

reklama