reklama

Šlégr k návratu Litvínova do čela: Tak jsme první, no a co?

Jiří Šlégr, ilustrační foto Jiří Šlégr, ilustrační foto autor: ČTK
Litvínov po zaváhání Třince a vítězstvím 4:1 nad Hradcem Králové vede extraligu. Jiří Šlégr tomu pomohl jedním gólem, ale pořadí soutěže ho nezajímá.

Litvínov - Ke comebacku litvínovských hokejistů do čela extraligy přispěli svými góly i dva veteráni s neutuchající chutí. Vedle obvyklého přispěvatele Martina Ručinského se trefil také obránce a další olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr.

Ranou v 56. minutě dosáhl své druhé trefy v sezoně a pečetil jí triumf nad Hradcem Králové 4:1.

"Mám radost z každého našeho gólu, je to o týmové práci. Když se ve svých letech trefím také, je to tím radostnější. Jsem ale rád za každé střídání, které jsem na ledě, protože nevím, jestli v příštím zápase nastoupím," uvedl třiačtyřicetiletý Šlégr.

Bilance Šlégra: 7 zápasů, 3 body

Cesta k vítězství nad Východočechy podle něho vedla přes precizní obranu. "Pár zápasů jsme nebránili dobře. Poučili jsme se z toho a víme, že když se budeme všichni poctivě vracet dozadu, můžeme být úspěšní," řekl vedle Jaromíra Jágra jeden ze dvou českých členů Triple Gold Clubu sdružujícího hráče, kteří vyhráli olympijské hry, mistrovství světa a získali Stanley Cup.

Litvínov se po zaváhání Třince v Plzni vrátil do čela extraligové tabulky. "Tak jsme první první, no a co?," reagoval Šlégr. Severočeši se nenechávají unášet pohledem na pořadí, soutěž bude ještě hodně dlouhá. Nehodlají podcenit žádného soupeře, ani poslední Zlín, který je čeká v pátek.

"Nemůžeme si myslet, že se porazí sami. Opět musíme podat zodpovědný výkon dozadu. Jenom tak můžeme být znovu úspěšní," dodal Šlégr, jenž v této sezoně nastoupil k sedmi utkáním a připsal si v nich tři body za dva góly a jednu asistenci.

reklama