reklama

Slib velkého šéfa neplatí. KHL zakázala Višňovskému hrát

Hokejista Lva Jakub Voráček mezi Ľubomírem Višňovským, Jaroslavem Jánusem, Michalem Miklíkem, Ivanem Švarným a Liborem Hudáčkem (zleva) v utkání KHL proti Bratislavě. Hokejista Lva Jakub Voráček mezi Ľubomírem Višňovským, Jaroslavem Jánusem, Michalem Miklíkem, Ivanem Švarným a Liborem Hudáčkem (zleva) v utkání KHL proti Bratislavě. autor: CPA - Eduard Erben
Vedení KHL změnilo názor. Slovenský obránce Ľubomír Višňovský hrát za Slovan nesmí, dokud nedostane povolení od New York Islanders.

Praha - Slib šéfa KHL Alexandra Medveděva už neplatí. Vedení soutěže jen pár hodin před začátkem utkání mezi Lvem Praha a Slovanem Bratislava zakázalo start slovenskému obránci Ľubomíru Višňovskému.

Důvodem je platný kontrakt Višňovského s New York Islanders. Slovan to uvedl v prohlášení na svém webu.

"Vedení Kontinentální hokejové ligy zamítlo kontrakt do konce sezony mezi Slovanem a hráčem. Znamená to, že populární Višňovský by už neměl nastoupit v našem dresu ani na ledě O2 areny proti Lvu," píše se na oficiálních stránkách Slovanu.

Smlouva v KHL nebude platná do doby, než Višňovský získá povolení od Islanders, nebo dojde k dohodě a vyrovnání mezi zástupci obou soutěží.

Islanders se služeb jednoho ze svých klíčových hráčů nechtějí vzdát. Višňovský zase netouží po návratu do NHL. Během výluky si totiž angažmá v Bratislavě zamiloval.

KHL dnešním rozhodnutím dodrží slib, který původně zámořské konkurenci dala - všichni hráči se po konci výluky vrátí. I navzdory tomu ale šéf ligy Alexandr Medveděv v minulém týdnu Višňovskému slíbil, že může nadále hrát a všechny případné problémy sám vyřeší.(čtěte ZDE!).

Podle Slovanu budou zástupci obou soutěží Višňovského případ řešit v blízké budoucnosti.

reklama