reklama

Slováci kritizují hokejisty: Hanba, nedalo se na to koukat!

Kouč Vladimír Vůjtek ani jeho svěřenci nedokázali najít na tým Slovinska účinnou zbraň. Kouč Vladimír Vůjtek ani jeho svěřenci nedokázali najít na tým Slovinska účinnou zbraň. autor: Reuters
Porážka slovenských hokejistů na olympiádě v Soči s týmem Slovinska způsobila u našich východních sousedů mediální smršť.

Bratislava - Porážka slovenských hokejistů na olympiádě v Soči s týmem Slovinska 1:3 způsobila u našich východních sousedů mediální smršť. Po debaklu od USA byla další ztráta bodů už příliš.

Svěřenci českého trenéra Vladimír Vůjka jsou kritizování snad za všechno, co dnes dopoledne na ledě předváděli. Téměř ve všech titulcích je skloňováno jedno slovo: hanba.

V útoku se nedařilo něco vymyslet

"Slovákům chyběla větší jiskra, v obraně dělali chyby a v ofenzívě se nedokázali prosadit proti brankáři Robertu Kristanovi, který chytá za extraligovou Nitru," posteskla si pravda.sk, která si všimla toho, že Slováci prohráli se svým jihoslovanským soupeřem první zápas v historii.

Autoři ze stránek topky.sk si všímá střelecké nemohoucnosti, protože Slováci mají na svém kontě  po dvou zápasech pouze dva vstřelené góly.

"Svěřencům Vladimíra Vůjtka se nedařilo v útoku něco vymyslet, hráli bez výraznějšího nasazení a nepomohly ani změny v sestavě po prvním duelu," stojí na webu.

Chlapci, na to se nedalo dívat!

Další velmi čtený slovenský web, cas.sk, přišel s tvrdým odsudkem hry národního týmu: "Chlapci, na to se nedalo dívat!". Slovinci podle něj hráli s velkou chutí, zatímco Slovákům chyběla jiskra a v obraně dělali zbytečné chyby.

Podobně utkání viděli i na stránkách aktuality.sk: "Slovensko totálně vyhořelo, Slovincům dal 'čestný' jen Jurčo!"

Navíc Slováci přišli o Tomáše Kopeckého, jehož trefil v polovině první třetiny loktem do hlavy Sabahudin Kovačevič a pak ho ještě zalehl Aleš Kranjc.

"Tomáš Kopecký je citelná ztráta. Ale takové věci stmelil kolektiv," věří podle Času útočník Peter Ölvecký.

Více o zápase Slovensko - Slovinsko čtěte ZDE

reklama