Slováci prohráli s Ruskem až v nájezdech a jdou na český tým

FOTO Jak si Slováci v Soči vybojovali duel s Čechy
Rusové si chtěli na Slovácích spravit chuť po porážce s týmem USA po samostatných nájezdech a hlavně si zajistit čtvrtfinále.
Ale agilnější byl od začátku slovenský tým. Slováci kromě toho, že favorita v první třetině přestříleli (9:5), nepouštěli Rusy do žádných větších příležitostí.
Brankář Ján Laco byl hlavním strůjcem slovenského "odporu",když za celých šedesát minut
Na druhé straně si stejně dobře vedl Semjon Varlamov, takže zápas dočšel přes prodloužení až k samostatným nájezdům.
16. 2. 2014 16:00
Slovenští hokejisté si na olympisjkých hrách připsali první bod poté, co v posledním utkání skupiny A podlehli Rusku až po nájezdech 0:1.

Soči - Slovinsko bylo nad jejich síly a se sbornou si poradili. Slovenští hokejisté si na olympisjkých hrách připsali první bod poté, co v posledním utkání skupiny A podlehli Rusku až po nájezdech 0:1. Svěřenci trenéra Vůjtka se tak mohou v boji o čtvrtfinále těšit na českou reprezentaci.

Skvělým výkonem se předvedl slovenský brankář Ján Laco. Rozhodující nájezd však proměnil Alexandr Radulov.

Oba týmy obměnily gólmany. Na straně Slováků se postavil mezi tyče Ján Laco, za Rusy Semjon Varlamov. Právě oni dva udávali od prvních minut ráz zápasu.

Slovenští hokejisté se hned po úvodním vhazování vrhli do útoku a vybojovali si přesilovou hru, ve které zahrozil Miklík, ale ruský brankář ho vychytal. Postupně se do hry dostávala i sborná, Malkin ani Radulov však proti Lacovi neuspěli.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Rusové drželi puk častěji, ale Slováci ujížděli do rychlých protiútoků. Jeden z takových brejků zakončoval Marián Hossa mezi betony Varlamova, ten scvakl nohy včas. Na konci druhé třetiny ještě podobně ujel domácím obráncům Bartovič, ale ani nadvakrát ruského strážce svatyně nepřekonal.

V závěru zářili Laco a Meszároš

Ve třetím dějství už měli domácí ke gólu blíž. Po Radivojičově pokusu ujížděl na slovenskou branku Popov, ale Laco spoluhráče podržel. V následné přesilovce se už sborná radovala, ovšem rozhodčí dobře viděl, že se puk po teči Radulova odrazil od horní tyče do té boční a zpátky před brankovou čáru.

Laca zachránila branková konstrukce ještě jednou, když osm minut před koncem opět v početní výhodě pálil Malkin. V závěru ještě Marián Hossa hákoval soupeře a dovolil tak Rusům poslední tlak. Na skvěle chytajícím Lacovi si ale vylámali zuby Dacjuk i Ovečkin a muselo se do prodloužení. V něm zazářil Meszároš, který zastavil obětavým zákrokem dorážku Ovečkina do téměř prázdné brány.

Rozhodnout tak musely nájezdy, v nichž neuspěli Handzuš ani Tatár, naopak Radulov s Kovalčukem byli stoprocentní.

Češi se se Slováky utkají v úterý v bitvě o čtvrtfinále. A bude to klíčový zápas na velké akci poprvé od prohry v semifinále mistrovství světa v Helsinkách v roce 2012. Vítěz tohoto utkání si zahraje s USA.

Veškeré informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči naleznete zde.

XXII. zimní olympijské hry v Soči:

Hokej - muži:

Skupina A:

Rusko - Slovensko 1:0 po samostatných nájezdech

Rozhodující nájezd Radulov. Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Sutherland - Carlson (oba Kan.), McElman (USA). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 11.097.

Rusko: Varlamov - Markov, Vojnov, Medveděv, Jemelin, Tjutin, Nikulin, Bělov, Nikitin - A. Radulov, Dacjuk, Kovalčuk - Sjomin, Malkin, Ovečkin - Tarasenko, Anisimov, Kuljomin - Ničuškin, Těreščenko, Popov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Slovensko: Laco - Chára, Starosta, Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin - Marián Hossa, Handzuš, Tatar - Záborský, Ölvecký, Jurčo - Miklík, Surový, Bartovič - Pánik, Radivojevič, Marcel Hossa. Trenér: Vladimír Vůjtek starší.