Slováci sehráli nejlepší třetinu. Nezískali ale ani bod

Zdeněk John
2. 5. 2011 9:30
Slováci snížili proti Němcům z 0:4 na 3:4

Bratislava - Dvacet minut hokeje, které převedlo Slovensko v závěrečné třetině zápasu proti Německu (3:4), bylo jeho nejlepším dosavadním představením na šampionátu v Bratislavě a Košicích.

Chvíle, kdy se domácí hokejisté, hnáni bouřící halou za vyrovnáním, snažili dohnat, co zpackali v úvodních dvou třetinách, už připomínaly boje v play off. Alespoň pokud jde o nasazení týmu, rychlost hry a napětí pro diváky.

Němci šokují dál. Zdolali i domácí Slovensko

Na konci zápasu si však už druhou vítěznou radost užívali Němci. Skupina, v níž hrají domácí a loňský finalista Rusko, tak má překvapivého vítěze - svěřence trenéra Uwe Kruppa.

Hanlon: Není důvod k panice. O nic ještě nejde

Naopak Slováci si vyčítají, jak mohli pustit Německo do čtyřgólového vedení. "Nohy nějak nefungovaly," postěžoval si Marián Hossa, kterého spolu s Michalem Handzušem už mohl trenér Glen Hanlon nasadit jako další posily ze zámoří.

Právě Hossa však ztratil kotouč na polovině hřiště v jednom z klíčových okamžiků zápasu, v němž Němci vstřelili další gól.
"Naše góly přišly moc pozdě, už jsme nestihli vyrovnat," říkal potichu hvězdný útočník Chicaga.

"Řeknu vám, za stavu 0:4 jsem se na střídačce moc nebavil," podotkl kanadský trenér Slováků Hanlon a vysvětloval tak, proč v kritických chvílích zápasu lítal za zády hráčů hráčů jako vosa.

Nebylo to moc platné. "Ale není důvod k panice, teď se ještě nerozhoduje," tvrdí Hanlon.

Demitra: Němci nehráli dobře, to my jsme jim dovolili vyhrát

Slováci litovali výsledku, ale nezaujatý divák se bavil. V posledních třetinách hráli jako Rusové v nejlepších letech - jedna šance před brankářem Dimitrim Pätzoldem střídala druhou.

Nejprve Ladislav Nagy korigoval na 1:4, po něm Jozef Stümpel a Pavol Demitra dali Slovákům naději na vyrovnání. Zbývalo sedm minut, v nichž se strhla nebývalá mela.

Kapitán Slováků Demitra mohl dokonce vyrovnat, ale při nájezdu dvou na jednoho netrefil odkrytou německou branku.

"Němci nehráli dobře, to my jsme jim dovolili vyhrát," tvrdil po zápase Demitra, ale zjevně s ním přitom cloumaly emoce. Němci totiž předvedli v prvních pasážích zápasu výborný výkon, možná ještě lepší než proti Rusku, které porazili 2:0.

Klíčovým mužem byl opět gólman, nikoliv však Dennis Endras, který přiváděl k zoufalství Rusy. Krupp postavil do brány Pätzolda a ukázalo se, že Němci mají hned dva vynikající brankáře.