Slováci znovu slaví. Slovan uspěl i potřetí v derby se Lvem

15. 1. 2013 21:22
Čeští hokejisté Tomáš Netík a Petr Koukal se brankami podíleli na vítězství Nižněkamsku 6:5 nad Chabarovskem.
Lev znovu na Slovan nestačil.
Lev znovu na Slovan nestačil. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Slovan vs. Lev 3:0 na zápasy. Pražský tým v Kontinentální hokejové lize prohrál i třetí federální derby se Slovanem Bratislava. A znovu o jediný gól, tentokrát na domácím ledě v O2 aréně poměrem 3:4.

V důležitém souboji o play off tak Lev nevyužil možnost bodově se na soupeře dotáhnout a na Slovan teď ztrácí šest bodů.

Divácký rekord nepadl, nejvíc přilákal Ovečkin

Neuskutečnil se očekávaný divácký rekord KHL. Do arény si našlo cestu 15 543 diváků, což bylo zhruba o osm stovek méně, než na říjnový duel Lva s Ovečkinovým Dynamem Moskva.

Klíčová tentokrát byla první třetina. Lev šel sice už v první minutě do vedení zásluhou Klepiše, slovenští hosté, které v Praze podporovaly tisíce fanoušků, však čtyřmi góly v řadě skóre otočili.

Lev v dalším průběhu rivala přestřílel a mocně dotahoval, vyrovnávací gól na 4:4 však nedokázal vsítit ani při závěrečné hře v šesti proti čtyřem. Domácím nepomohl ani výborný výkon Jakuba Klepiše, který dva góly dal a na jeden přihrál.

Netík a Koukal řídili obrat Nižněkamsku

Čeští hokejisté Tomáš Netík a Petr Koukal se brankami podíleli na vítězství Nižněkamsku 6:5 nad Chabarovskem v KHL. Netík skóroval dokonce dvakrát a zasloužil se o obrat v utkání, ve kterém domácí prohrávali už o čtyři góly.

Koukal z českého dua skóroval jako první a jeho dvanáctý gól v sezoně znamenal v přesilové hře vyrovnání na 1:1. Bývalý pardubický kapitán dal v KHL gól poprvé od hattricku z konce listopadu proti Nižnímu Novgorodu.

Obrat odstartoval Netík

Hosté šli ale vzápětí znovu do vedení a ve druhé části zvýšili až na 5:1, než se minutu a čtvrt před koncem druhé třetiny trefil Netík a odstartoval stíhací jízdu Něftěchimiku.

Ta gradovala čtyřmi trefami do branky hostů v poslední části. Ve 44. minutě český útočník snížil devátým zásahem v ročníku už na 4:5 a obrat dokonali Fin Oskar Osala a vítězným gólem Slovák Martin Cibák.

Také obránce Petr Čáslava nasměroval gólem svůj tým Čerepovec k bodovému zisku v zápase s Jaroslavlí. Před polovinou zápasu snížil v přesilovce na 1:2, Severstal ale nakonec prohrál s vedoucím týmem Tarasovovy divize 2:3 po samostatných nájezdech.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Slovan Bratislava 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Klepiš (Nakládal), 27. Klepiš (Nakládal), 40. T. Rachůnek (Klepiš, Lepistö) - 6. Bakoš (Miklík), 8. Ölvecký (Daňo), 15. Bližňák (Miklík, Ďatelinka), 24. Kytnár (Sersen, Kukumberg). Rozhodčí: Bulanov, Sergejev - Birin, Medveděv (všichni Rus.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 15.543.

Lev Praha: Štěpánek - Němec, Lepistö, Nakládal, Krejčík, Oystrick, Mikuš, Hunkes - Gynge, Novotný, Danielsson - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Niživijs, Karamnov, Hossa - Cipulis, Cingel (41. Řepík), Surový. Trenér: Václav Sýkora.

Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Bakoš - Bartovič, Lipiansky, Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Kudrna - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš. Trenér: Rostislav Čada.

Chanty-Mansijsk - Barys Astana 6:4, Nižněkamsk - Chabarovsk 6:5 (za domácí Netík 2+0, Koukal 1+0), Čerepovec - Jaroslavl 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Čáslava 1+0), 19:00 Lev Praha - Slovan Bratislava 3:4