reklama

Slovan zachránil český investor. Klub bude pokračovat v KHL

Fanoušci bratislavského Slovanu. Fanoušci bratislavského Slovanu. autor: Lukáš Caha
Slovenský hokejový klub Slovan Bratislava bude hrát i v příští sezoně Kontinentální ligu. Oznámil to jeho viceprezident Juraj Široký, podle něj se vedení podařilo sehnat nejmenovaného investora z České republiky, který pomůže vyrovnat dluhy vůči městu i hráčům.

Jediný slovenský účastník KHL oznámil pokračování v soutěži den před vypršením termínu, do kterého měl předložit finanční záruky, že má dostatek prostředků na pokrytí ročníku 2019/20. Nic by mu nyní nemělo bránit, aby se začal připravovat na osmou sezonu v soutěži, jeho domácí halou bude nadále Zimní stadion Ondreje Nepely.

"Pokračujeme v KHL. Podařilo se nám dohodnout podpis smlouvy s investorem, vyrovnáme dluh," řekl Široký stanici RTVS. Za prioritu označil vyplatit hráče. "Abychom mohli co nejdřív poskládat nové mužstvo, na to je nejvyšší čas," dodal.

Slovan Bratislava působí v KHL od roku 2012, měl ale dlouhodobé finanční problémy a po nejhorší sezoně za dobu působení se spekulovalo i o jeho návratu do extraligy. Slovenský tým v uplynulém ročníku vyhrál jen 15 z 62 zápasů a měl beznadějně nejslabší bilanci v soutěži. V play off byl dosud pouze dvakrát, naposledy v roce 2016.

reklama