reklama

Slovanu hrozí potupa. Je to kampaň, někdo chce, abychom nehráli, bouří šéf klubu

Jakub Štěpánek Jakub Štěpánek autor: ČTK
Letní sága bratislavského Slovanu spěje do finále s nejasným výsledkem. Slavný hokejový klub chce hrát nejvyšší slovenskou ligu, ale není jisté, zda dostane licenci. Zkraje srpna rozhodne výkonný výbor svazu.

Slovan po konci v ruské Kontinentální lize bojuje především s dluhy. Městu už splatil částku 1,2 milionu eur za pronájem stadionu, ale s hokejisty ještě zcela vyrovnaný není.

Proto je podle slovenských médií reálné, že slavný bratislavský celek licenci nezíská a návrat domů "vyšperkuje" například potupnou účastí v nižší soutěži.

"Této účelové a jednostranné propagandě nerozumím," namítá v rozhovoru pro klubový web jeden z čelných představitelů Slovanu Juraj Široký mladší. Tvrdí, že klub splnil v zásadě všechny potřebné podmínky a že v účasti mezi domácí elitou mu můžou zabránit jen zákulisní tahanice.

"Opravdu mám pocit, že se tu rozpoutala jistá kampaň, abychom licenci nezískali a abychom minimálně rok nemohli hrát," pokračoval Široký. "Myslím, že jde o iniciativu několika lidí, kterým Slovan leží v žaludku. Zřejmě mají nějaké vlastní zájmy a ambice. Dokonce mám informace, že mezi nimi jsou naši bývalí hráči, což mě hodně mrzí."

"Dozvěděl jsem se, že na výkonný výbor svazu, který rozhodne, je vyvíjený určitý tlak, aby nehlasoval v náš prospěch," doplnil funkcionář.

Pokud jde o dluhy vůči hokejistům, které se v jednu chvíli pohybovaly kolem tří milionů eur (bezmála 80 milionů korun), Široký tvrdí: "Domluvili jsme se, že všechny peníze hráčům vyplatíme nejpozději do konce dubna příštího roku pravidelnými měsíčními splátkami."

Jenže někteří hokejisté splátkové kalendáře odmítli.

Nedávejte mu licenci. Slovan trne při splácení dluhů, pohřbít ho můžou Čiliak a spol. Nedávejte mu licenci. Slovan trne při splácení dluhů, pohřbít ho můžou Čiliak a spol. Čtěte zde

"Rozhodli jsme se tak," řekl jeden z nich, Tomáš Hrnka, pro Šport24.sk. "Je to naše osobní věc. Doufáme, že nám dlužnou částku vyplatí, ale zatím jsme nedostali nic."

Rozhovor vyšel v pondělí, den po Širokého výrocích, že Slovan všechny své závazky z minulosti vyřešil. "Nelíbí se mi, že nás vykreslují jako hráče, kteří vytvářejí nějakou antikampaň," zdůraznil útočník Hrnka. "My jenom chceme svoje peníze, ne někomu ubližovat."

Jiný bývalý forvard "belasých" Dávid Buc věří, že nespravedlnost vůči němu a dalším nedopustí nově zvolený šéf svazu Miroslav Šatan: "Je to čestný člověk. Myslím, že v novém výkonném výboru bychom mohli mít oporu. Slovan chce hrát ligu a potřebuje licenci, takže musí splnit všechny závazky."

Někteří hráči zašli tak daleko, že spor s bývalým zaměstnavatelem začali řešit právní cestou. Teoreticky je tedy stále možné, že soud pošle bratislavský celek do konkurzu.

"K tomu se vyjádřím ve správný čas," komentoval hrozbu Široký. "Někteří naši bývalí hokejisté bohužel účelově zneužívají danou situaci. Podnikáme všechny potřebné kroky, abychom klub v co největší míře ochránili a v září nastoupili ve slovenské lize bez jakýchkoliv pochybností."

"Z právního hlediska ale může dojít k tomu, že začne konkurzní řízení," uznal Široký. "Snažíme se připravit také na tuto variantu."

Slovan počítá s tím, že příští sezonu nevynechá, neboť už začal budovat mužstvo, kde jsou také dva Češi - brankář Vladislav Habal a útočník Jindřich Abdul. Brzy se ukáže, zda byla dohoda se Slovanem správnou volbou.

reklama