reklama

Slovan má smůlu. Potížista Réway odchází ze Sparty do Švýcarska

Je to definitivní. Martin Réway už letos dres Sparty neoblékne. Je to definitivní. Martin Réway už letos dres Sparty neoblékne. autor: Milan Kammermayer
Hokejový útočník Martin Réway se po měsíci konečně dočkal výměny. Ze Sparty míří do švýcarského Fribourgu. Bratislavský Slovan, který měl o dvacetiletého útočníka rovněž zájem, má tudíž smůlu.

Praha – Rebel Martin Réway bude takřka po měsíci znovu hrát klubový hokej. Poté, co odmítl dál nastupovat za Spartu, protože v týmu nebyl sportovně šťastný, podepsal kontrakt se švýcarským Fribourgem.

O slovenského šikulu, který se narodil v Praze a má i české občanství, jevil velký zájem Slovan Bratislava z Kontinentální ligy. Pražskému klubu však nenabídl odpovídající protihodnotu.

"Jediný problém je v tom, že Slovan zatím nenabídl adekvátní částku. Můžu říct, že i Karlovy Vary nabízely vyšší sumu," uvedl Patrik Martinec, sportovní manažer Sparty.

Réway tak míří do Fribourgu, aktuálně nejlepšího mužstva švýcarské nejvyšší soutěže, v němž nastupuje i několik hokejistů se zkušeností z NHL. Například bek Alexandre Picard, jenž se před lety mihl i na soupisce pražského Lva. Sparta na nabídku kývla i proto, že na dvacetiletého útočníka bude mít práva pro další sezonu.

Měl potíže s trenérem Jandačem

Jeden z největších slovenských talentů odmítl dál hrát za Spartu ke konci října, kdy byl s 15 body (5+10) ve 14 zápasech nejproduktivnějším hráčem extraligy. Uvedl, že v klubu není sportovně šťastný. Trenér Slovenska Zdeno Cíger poté potvrdil spekulace, že hokejista špatně vychází s přísným koučem Pražanů Josefem Jandačem.

Réway čekal na nové angažmá bezmála měsíc. Po vyřazení z kádru Sparty mohl jen trénovat na farmě v prvoligových Benátkách, což se projevilo na jeho výkonnosti. Na Německém poháru odehrál za Slovensko tři zápasy, v nichž dal jeden gól. Jinak toho ale moc nepředvedl.

"Měl vyčnívat. Čekal jsem od něj víc, protože je hokejově jinde než ostatní. Je vidět, že nemá zápasovou praxi. Na turnaji mě překvapil, ale nepříjemně," prohlásil skaut newyorských Rangers Oto Haščák pro sport.sk.

Nyní může Réway začít znovu. A přesvědčit Montreal, který ho draftoval, že má na zámořskou NHL.

reklama