Slovan míří do play off, zaskvěl se také petrohradský Průcha

Fanoušci Slovanu Bratislava mohou být spokojení, Orli míří do play off. Fanoušci Slovanu Bratislava mohou být spokojení, Orli míří do play off. autor: Marek Vojtěch

Moskva - Petr Průcha zpečetil v Kontinentální hokejové lize posledním gólem zápasu vítězství Petrohradu 3:1 nad Dynamem Moskva.

Český útočník si v posledních čtyřech utkáních připsal čtyři branky, celkem jich má v sezoně na kontě třináct.

Petrohrad potvrdil pozici nejlepšího celku základní části, Dynamu patří v Západní konferenci třetí místo.

Dvoubrankovou ztrátu Moskvané v poslední třetině snížili, ale Průcha pět minut před koncem pojistil petrohradskou výhru v přesilovce.

Slovan si upevnil šesté místo

Bratislavský Slovan zvítězil nad Čechovem 3:0, upevnil si šesté místo a znovu se o něco přiblížil k postupu do play off.

U dvou gólů asistoval český obránce Tomáš Mojžíš, jednu z jeho přihrávek proměnil Michal Vondrka.

Skóroval také Tomáš Netík z Nižněkamsku, který zdolal Nižnij Novgorod 4:1. Český útočník byl v 32. minutě autorem vítězné branky.

Novokuzněck - Novosibirsk 1:7, Barys Astana - Omsk 5:4, Ufa - Kazaň 5:0 (Blaťák 0+1), Čerepovec - Magnitogorsk 5:2, Nižněkamsk - Nižnij Novgorod 4:1 (za domácí Netík 1+0), Atlant Mytišči - Jaroslavl 5:2, CSKA Moskva - Spartak Moskva 4:2, Petrohrad - Dynamo Moskva 3:1 (za domácí Průcha 1+0), Slovan Bratislava - Viťaz Čechov 3:0 (Vondrka 1+0, Mojžíš 0+2).

14. Dinamo Riga 49 12 3 4 30 102:145 46

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.