Slovan míří do play off, zaskvěl se také petrohradský Průcha

1. 2. 2013 22:07
Fanoušci Slovanu Bratislava mohou být spokojení, Orli míří do play off.
Fanoušci Slovanu Bratislava mohou být spokojení, Orli míří do play off. | Foto: Marek Vojtěch

Moskva - Petr Průcha zpečetil v Kontinentální hokejové lize posledním gólem zápasu vítězství Petrohradu 3:1 nad Dynamem Moskva.

Český útočník si v posledních čtyřech utkáních připsal čtyři branky, celkem jich má v sezoně na kontě třináct.

Petrohrad potvrdil pozici nejlepšího celku základní části, Dynamu patří v Západní konferenci třetí místo.

Dvoubrankovou ztrátu Moskvané v poslední třetině snížili, ale Průcha pět minut před koncem pojistil petrohradskou výhru v přesilovce.

Slovan si upevnil šesté místo

Bratislavský Slovan zvítězil nad Čechovem 3:0, upevnil si šesté místo a znovu se o něco přiblížil k postupu do play off.

U dvou gólů asistoval český obránce Tomáš Mojžíš, jednu z jeho přihrávek proměnil Michal Vondrka.

Skóroval také Tomáš Netík z Nižněkamsku, který zdolal Nižnij Novgorod 4:1. Český útočník byl v 32. minutě autorem vítězné branky.

Novokuzněck - Novosibirsk 1:7, Barys Astana - Omsk 5:4, Ufa - Kazaň 5:0 (Blaťák 0+1), Čerepovec - Magnitogorsk 5:2, Nižněkamsk - Nižnij Novgorod 4:1 (za domácí Netík 1+0), Atlant Mytišči - Jaroslavl 5:2, CSKA Moskva - Spartak Moskva 4:2, Petrohrad - Dynamo Moskva 3:1 (za domácí Průcha 1+0), Slovan Bratislava - Viťaz Čechov 3:0 (Vondrka 1+0, Mojžíš 0+2).

14. Dinamo Riga 49 12 3 4 30 102:145 46

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.