reklama

Slovan prohrál v Novosibirsku. Salák porazil v souboji českých brankářů Štěpánka

Alexander Salák vychytal v zápase českých brankářů výhru nad Slovanem Bratislava. Alexander Salák vychytal v zápase českých brankářů výhru nad Slovanem Bratislava. autor: Milan Kammermayer
Hokejistů Slovanu Bratislava prohráli v Novosibirsku 1:3 a ztrácí na postup do play-off už čtrnáct bodů. Po měsíci odchytal celé utkání za Sibir Alexander Salák.

Moskva - Souboj českých gólmanů v posledním utkání Kontinentální hokejové ligy před reprezentační pauzou vyhrál Alexander Salák, jehož Novosibirsk porazil 3:1 Slovan Bratislava v brance s Jakubem Štěpánkem. Salák odchytal kompletní utkání po měsíci.

Jsem takový chameleon. Budu hrát tam, kam mě postaví, směje se nováček reprezentace Nestrašil Jsem takový chameleon. Budu hrát tam, kam mě postaví, směje se nováček reprezentace Nestrašil Čtěte zde

Třicetiletý Salák dlouho útočil na čisté konto, o které ho na začátku třetí třetiny připravil jediným gólem Slovanu Marek Viedenský. Dalších 27 střel strakonický rodák pochytal a připsal si první celý odchytaný zápas v KHL od 8. října. Po něm Salák v pěti duelech buď střídal, nebo naopak nahradil kolegu Alexeje Krasikova. Několikrát také nenastoupil vůbec.

Novosibirsk se díky čtvrtému vítězství z posledních pěti zápasů posunul na osmé místo v tabulce Východní konference. Slovan, v jehož brance si Štěpánek připsal 30 zákroků, je na Západě předposlední dvanáctý.

KHL se po turnaji Karjala rozběhne v pondělí 13. listopadu.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Slovan Bratislava 3:1.

reklama