reklama

Slovan v extralize nebude, majitelé klubů o něj nestojí

Slovan Bratislava v české extralize hrát nebude, majitelé klubů o to nemají zájem. Slovan Bratislava v české extralize hrát nebude, majitelé klubů o to nemají zájem. autor: CPA Eduard Erben
Plánovaná schůze majitelů hokejových klubů kvůli přijetí Slovanu Bratislava do hokejové extraligy se konat nebude, majitelé se o tom vůbec nechtějí bavit.

Praha - Hokejová extraliga nemá o přijetí Slovanu Bratislava zájem, slovenský klub tak českou soutěž nerozšíří. Aktuálně.cz to potvrdil šéf soutěže Josef Řezníček, který v úterý také zrušil plánovanou schůzi majitelů hokejových klubů, kteří se měli 13. dubna o přijetí největšího slovenského klubu bavit.

"Některé kluby se nám omluvily, většina dalších už nám v korespondenci dávala najevo, že pro sezonu 2015/16 se tím vůbec nechtějí zabývat," řekl Aktuálně.cz Řezníček.

Tím tak možnost, že by Slovan hrál od příští sezony českou soutěž, padla definitivně. Podle všeho si za vše Slovan může částečně sám, a to proto, že o extraligu neprojevil ani jednou oficiální zájem.

Šance Slovanu: Buď KHL, nebo Slovensko

"Už před měsícem a půl označily kluby termín jednání o jeho příchodu za šibeniční," podotkl Řezníček. Kluby zároveň očekávaly, že Slovan podá v té době oficiální přihlášku do soutěže, a vymínily si také, že bude muset klub od slovenského svazu dostat povolení působit v Česku, jenže tamní svaz se na posledním jednání výkonného výboru 11. března touto věcí vůbec nezabýval, protože Slovan žádnou takovou žádost nepodal.

Od té doby slovenský klub jednal převážně s rakouskou EBEL, varianta, že by hrál tamní soutěž, ve které působí i znojemští Orli, ale minulý týden podle rakouských médií také padla. A až poté se Slovan opět obrátil na Čechy. Schůzka, na které se touto otázkou majitelé českých klubů měli zabývat, však neproběhne. 

Řezníček už před čtrnácti dny v rozhovoru pro iDnes.cz označil možnost připojení Slovanu do extraligy od příští sezony za sci-fi, a to zejména proto, že by se musel během několika týdnů změnit řád soutěže. Slovan by byl totiž rázem jeho patnáctým účastníkem.

Slovan v tuto chvíli usilovně shání partnery a jedná s KHL o setrvání v ruské soutěži. V případě, že mu zkrachují i tato jednání, je nejpravděpodobnější jeho návrat do slovenské extraligy.

reklama