reklama

Slováky šokovalo brutální K.O. Bek si po ráně kanadského siláka nic nepamatuje

U Patrika Maiera se zatím nepotvrdilo podezření na otřes mozku. Zadák bratislavského Slovanu ve čtvrtek večer schytal v krátké bitce tvrdé K.O. od Kanaďana Marka Louise z Michalovců.

Nikdo nečekal, že k něčemu takovému může dojít, zvlášť v evropském hokeji.

Michalovce v utkání nejvyšší slovenské soutěže snížily v Bratislavě na 4:7, nicméně 33 vteřin před koncem bylo zřejmé, že šlo jen o kosmetickou úpravu skóre. Následoval však moment, kvůli němuž se o zápasu stále mluví.

Pustili se do sebe domácí bek Maier a o deset centimetrů vyšší a metrák vážící univerzál Louis, který se slovenským soupeřem udělal krátký proces. Rvačka skončila po jediné ráně pravačkou.

Maier záhy jen bezvládně ležel na ledě a zdravotníci ho museli odnést na nosítkách.

"Maier byl po péči lékařů při vědomí a komunikoval s hráči a realizačním týmem," informoval v pátek Slovan na sociální síti. "Podezření na otřes mozku se zatím nepotvrdilo. Patrik bude muset v nejbližších dnech absolvovat několik vyšetření, po kterých si bude moci opět zahrát. Držíme palce a čekáme na tebe v kabině."

Podle některých hlasů může za nešťastné vyústění šarvátky čárový rozhodčí, který se do bitky připletl těsně před jejím startem.

"Nemůžu se k tomu vyjadřovat, ale někdo udělal velkou chybu," prohlásil po duelu asistent trenéra Slovanu Rudolf Jendek. Zároveň uvedl, že Maier si ze rvačky nic nepamatuje.

reklama