reklama

Slovenský hokej v šoku. Vedle Hlinky umírali i další lidé

Hokejista Miroslav Hlinka Hokejista Miroslav Hlinka autor: HC Moeller Pardubice
Slovensko se vzpamatovává ze série tragédii. Společně s Miroslavem Hlinkou spáchal sebevraždu i trenér hokejové Dubnice a zákeřné nemoci v neděli podlehl lékař slovenské reprezentace.

Bratislava - Jsou to černé dny slovenského hokeje, ten nejsmutnější od chvíle, kdy v troskách letadla Jaroslavle zahynul legendární Pavol Demitra. Se smrtí hokejisty Miroslava Hlinky totiž přicházejí další strašné zprávy.

Ve stejný den zemřel uznávaný lékař tamních sportovních hvězd Vladimír Lupták a život si v pondělí skokem pod vlak vzal i trenér, který v žáčcích vedl právě Demitru.

Lékař prohrál boj s těžkou nemocí

Lupták byl zřejmě nejznámější lékař na Slovensku. Bedlivě pečoval o slovenskou reprezentaci a na své soukromé klinice dával do kupy po těžkých zraněních třeba Mariána Gáboríka a pomáhal například i tenistce Dominice Cibulkové.

Jeho smrt zasáhla slovenský sport ve stejný den a jen pár hodin poté, co si život vzal mistr světa z roku 2002 Miroslav Hlinka. Lupták, který se specializoval na artroskopické operace kloubů, zemřel po boji s těžkou nemocí. Se slovenskými hokejisty byl přitom ještě letos na olympiádě v Soči.

"Zemřel někdo, koho jsem si nesmírně vážila. Už teď mi chybíte a tak moc," napsala tenistka na svém facebookovém profilu.

Štrbák: Je to šok

Mezitím však Slováci rozebírají především smrt uznávaného hokejisty Miroslava Hlinky, který si ve 42 letech vzal život na balkóně svého hotelového pokoje v Banské Bystrici.

"Nevím, co bylo příčinou, ale asi musel velmi trpět. Je to pro mě šok, nemám pro to slova," řekl obránce Martin Štrbák, který hrával s Hlinkou dlouhá léta v reprezentaci a přivezl s ním kompletní sbírku medailí včetně zlata z roku 2002.

"To je neuvěřitelné, nemám pro to slov. Byl to vynikající kamarád a super chlap. Perfektní člověk. Před jedním z přípravných zápasů proti Banské Bystrici jsme se spolu bavili. Měl jsem z debaty pocit, že je všechno v pořádku. Je to skutečně velký šok," prohlásil útočník Ladislav Nagy.

Hlinka se údajně rozváděl a neměl peníze

O tom, co Hlinku k sebevraždě vedlo, už ale začala spekulovat slovenská bulvární média.

Podle serveru topky.sk Hlinku v poslední době trápilo závažných problémů hned několik. Pod jeho špatný psychický stav se ale podepsaly především rodinné těžkosti a rozvod s manželkou.

Hlinka prý po odloučení od manželky vychovával sám svého syna a údajně ho trápily i finanční potíže. Hlinka přitom v kariéře vydělával peníze ve Skandinávii, hrál i za Dynamo Moskva a působil například v předních českých klubech Pardubicích, Zlínu či Spartě. Teď stál navíc jako asistent trenéra na lavičce extraligové Banské Bystrice.

Pod vlak včera skočil i Hlinkův kolega

Poslední smrtí, která slovenským sportem otřásla, byla včerejší sebevražda   trenéra Dubnice nad Váhom Miroslava Kováčika - krátce po poledni skočil pod vlak.

Kováčik nebyl tak známý jako předchozí dva muži, nicméně za Dubnici v minulosti hrával první národní ligu a byl jako kouč u toho, když se hokej mezi muži učil hrát například legendární Pavol Demitra.

reklama