reklama

Slovenští fans zaplatí za MS víc než Češi! Masakr, bouří se

Slováci platí za bouřlivé publikum a organizátoři MS 2015 věří, že budou vyprodávat vítkovickou arénu Slováci platí za bouřlivé publikum a organizátoři MS 2015 věří, že budou vyprodávat vítkovickou arénu autor: Reuters
Slováci jsou pobouřeni, že na jejich zápasy základní skupiny MS 2015 v Ostravě bude jen dražší varianta vstupenek.

Praha - Nejen čeští fanoušci jsou pobouřeni výši vstupného na domácí mistrovství světa v hokeji. Dát 1290 nebo 1690 korun za lístek na jediný zápas svého týmu v základní skupině se zdá mnoha příznivcům přehnané (více zde). Mají však aspoň možnost vybrat si mezi levnější a dražší variantou.

To jejich slovenští kolegové nemohou. Pokud se rozhodnou přijet podpořit svůj národní tým do Ostravy, musí počítat pouze s vyšší z obou částek, tedy 1690 (zhruba 60 eur).

Místa ve vítkovické ČEZ aréně totiž nejsou nijak cenově rozlišena, protože podle organizačního výboru šampionátu je ze všech částí hlediště zhruba stejně kvalitní výhled.

"To je masakr, z takových cen vstupenek zamrazí," píše server topky.sk. "Chystáte se na MS do Česka? Ceny lístků vám vyrazí dech. To snad nemyslí vážně," přidává se konkurenční cas.sk.

"Slováci to Čechům zaplatí"

Zarážející je především skutečnost, že na Slováky se nedostanete levněji než na domácí reprezentaci.

V podobném duchu se vede i diskuze pod články. "Super, že na zápasy domácího týmu se dá dostat levněji než na Slováky. Češi zjevně počítají, že jim to Slováci zaplatí," zlobí se většina fandů, kteří vzpomínají, že na svém MS v roce 2011 na svůj tým chodili za vstupné do 50 eur.

Na rozpacích z výše vstupného je i český trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek. "Přijde mi to hodně, ale přiznám se, že momentálně ceny na trhu moc neznám. Těžko říct, jestli budou fanoušci ochotni takovou sumu za jeden zápas dát," řekl deníku Aktuálně.cz.

Na věrnost příznivců našich východních sousedů se spoléhá. Vždyť v roce 2004 Slováci ve Vítkovicích nadchli parádní atmosférou, která mnohdy byla dokonce lepší než v pražské O2 areně při zápasech českého výběru.

Sestup Slováků byl strašák

Přitom nechybělo zase tak mnoho a český šampionát mohl o slovenské fandy a tedy i velký zdroj příjmů přijít. Letos v Minsku nezačali Vůjtkovi svěřenci vůbec dobře a stačilo, aby nezvládli jeden dva klíčové zápasy s nejslabšími týmy, a s elitní skupinou by se loučili.

"Byl to pro nás velký strašák, protože slovenští fanoušci budou pro Ostravu zásadní," přiznal prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Nakonec si mohl oddechnout, ale nyní by měl mít opět trochu starosti, jestli nastavené ceny Slováky neodradí.

___________________________________________________

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

reklama